Domov INÉ Zimné športy Ligetymu ukončil kariéru chrbát

Ligetymu ukončil kariéru chrbát

Americký lyžiar Ted Ligety ukončil minulú sobotu svoju kariéru. Pôvodne sa chcel rozlúčiť o šesť dní neskôr po piatkovom obrovskom slalome na MS v Cortine d′Ampezzo, plány mu však zmarilo náhle zhoršenie problémov s chrbtom.

Tridsaťšesťročný dvojnásobný olympijský šampión oznámil, že ho v piatok prepadla silná bolesť chrbta, ktorú opísal ako „najhoršiu v živote“.

Následné vyšetrenie ukázalo vážnejší problém: „Neviem, čo to spustilo. Niekoľko dní ma trápil menej závažný zápal sedacieho nervu, ale to ma sprevádzalo uplynulé roky.

Magnetická rezonancia odhalila, že mám posunuté platničky L4-5 a L5-S1 do takej miery, že by nebolo bezpečné ďalej súťažne lyžovať. Tešil som sa na rozlúčkové preteky, ale môj chrbát je tu šéf, a zavelil koniec,“ citoval Ligetyho portál nbcsports.com.

Ligety získal na ZOH 2006 v Turíne zlatú medailu v alpskej kombinácii, o osem rokov neskôr v Soči pridal ďalšiu medailu najcennejšieho lesku v obrovskom slalome. V seriáli Svetového pohára absolvoval 336 pretekov, v ktorých dosiahol 25 víťazstiev.

Päťkrát získal malý krištáľový glóbus za obrovský slalom (2008, 2010, 2011, 2013, 2014). Po skončení kariéry plánuje tráviť viac času s rodinou, s ktorou žije v Park City.

S manželkou Miou majú štvorročného syna a ďalších dvoch chlapcov – sedemmesačné dvojičky: „Teraz je načase dať si dokopy zdravie, aby som mohol podporovať moje deti, hrať sa s nimi a lyžovať.“

red, TASR, foto: FB Načítať viac podobných článkov
Načítať viac od autora SZ
Načítať viac v kategórii Zimné športy
Komentáre sú uzavreté

Pozri tiež

Vlhová prelomila čakanie na triumf, vo Flachau sa jej darí

Slovenská lyžiarka Petra Vlhová dosiahla prvé víťazstvo v prebiehajúcej sezóne. V nočnom s…