Domov FUTBAL Marco Rossi novým trénerom DAC

Marco Rossi novým trénerom DAC

Marco Rossi, ktorý v nedávno skončenom ročníku priviedol k majstrovskému titulu Honvéd Budapešť, sa stal novým trénerom DAC. Päťdesiatdvaročný taliansky odborník podpísal s klubom dvojročnú zmluvu.

Marco Rossi (narodený 9.9.1964) je odchovancom FC Torino, v talianskej Serii A sa prvýkrát predstavil ako dvadsaťročný.

Počas aktívnej hráčskej kariéry obliekal dresy viacerých popredných tímov, hrával za Bresciu, Sampdoriu, Piacenzu, nemecký Eintracht Frankfurt, okúsil aj mexickú najvyššiu súťaž.

Trénovať začal v nižších talianskych súťažiach. V auguste 2012 prevzal kormidlo v budapeštianskom Honvéd FC a hneď vo svojej prvej sezóne získal s tímom ligový bronz.

Z posledných štyroch rokov strávil štyri na lavičke červeno‐čiernych a v nedávno skončenom ročníku 2016/17 priviedol Honvéd k majstrovskému titulu. Tento tradičný klub sa stal majstrom po dlhých 24 rokoch.

Po rozhodujúcom víťazstve v záverečnom kole proti Videotonu oznámil Rossi svoj koniec na lavičke budapeštianskeho tímu a podpísal dvojročný kontrakt s Dunajskou Stredou.

Ambície DAC ho presvedčili

Rossi sa stal dvadsiatym tretím trénerom DAC‐u v prvoligovej histórii klubu. „O ponuke DAC‐u som začal premýšľať až po skončení sezóny. Rozhovory so športovým riaditeľom a s pánom Világim ma presvedčili o ich ambíciách, páčili sa mi predstavy o budúcnosti klubu.

Ja som tiež ambiciózny, v tomto sme sa zhodli. Chcem sa neustále zlepšovať a myslím si, že v tomto klube sú k tomu dané všetky podmienky,“ povedal Marco Rossi pre klubový web.

Prednosť dostanú mladí hráči

Šesť hráčov opustilo klub, ďalší traja sa pripravujú na majstrovstvá Európy do 21 rokov. Nový tréner DAC má jasné predstavy o tvorbe mužstva. „Moje plány sa zhodujú s plánmi klubu.

Chcem mať v kádri dvadsať futbalistov, aspoň troch brankárov a takisto chceme, aby minimálne piati talentovaní hráči boli blízko prvého mužstva. Jedným z hlavných cieľov klubu je zapracovať viac mladých hráčov do tímu.

Rokovali sme s niekoľkými hráčmi, niektorí z nich už majú aj reprezentačné skúsenosti. Podľa môjho názoru nie je trénerovou úlohou presviedčať hráčov, aby zostali v Dunajskej Strede.

Ak chceme, aby tu niekto zostal, musí ukázať správny prístup. Vo svojom tíme chcem mať len takýchto futbalistov.V modernom futbale je najdôležitejší prístup, o každú loptu treba tvrdo bojovať.

Nemôžem sľúbiť, že získame titul. S istotou však môžem sľúbiť, že naše mužstvo bude vždy bojovať od prvej do poslednej minúty,“ dodal Marco Rossi.

jur, foto: www.fcdac.sk

Tento článok je súčasťou týždenníka ŠPORT žurnál č. 21, v ktorom nájdete aj veľa ďalších zaujímavých informácií. 

http://sportzurnal.sk/2166/sport-zurnal-21-hadzanarsky-sviatok-nas-ovladol/
Chcete viac? Predplaťte si ŠPORT žurnál Predplatné ŠPORT žurnál

Načítať viac podobných článkov
Načítať viac od autora Admin
Načítať viac v kategórii FUTBAL
Komentáre sú uzavreté

Pozri tiež

Ovečkin to vie aj v kopačkách, skóroval za Dinamo

Ruský hokejový kanonier Alexander Ovečkin ukázal, že góly vie strieľať aj na futbalových t…