Domov FUTBAL Marek Hamšík: Keď vyhrám s Neapolom titul, môžem aj skončiť

Marek Hamšík: Keď vyhrám s Neapolom titul, môžem aj skončiť

Marek Hamšík sa zaslúžene stal najlepším futbalistom za rok 2016. Mal naozaj veľmi vydarenú sezónu a to nielen na klubovej úrovni, ale aj v reprezentácii. Stal sa vodcovskou osobnosťou. V našom rozhovore prezradil, čo by ešte chcel s futbalom dokázať.

Marek Hamšík (SITA)

Vyhrali ste túto anketu po šiestykrát. Ako to vnímate?

Určite ma to veľmi teší. Futbal je však kolektívny šport, takže bez svojich spoluhráčov v reprezentácii a v Neapole by som to nevyhral. Patrí im moje poďakovanie.

Ako hodnotíte rok 2016?

Rok 2016 bol krásny a čerešničkou na torte bola účasť na ME Francúzsku. Bol to nezabudnuteľný zážitok. Gól ktorý som dal proti Rusku bol nádherný, v hľadisku bolo množstvo našich fanúšikov. V Neapole sme skončili na druhom mieste a hrali LM a s reprezentáciou sme postúpili do osemfinále. Z môjho pohľadu bol najlepší.

S Neapolom ste sa dostali do jarnej vyraďovacej fázy. Bol to váš vrchol?

Je to výborný úspech. Hrať v Lige majstrov je fantastická vec. Vždy keď počujem zvučku LM tak mi mráz behá po chrbáte. Vypadli sme s Realom Madrid, s ktorým sme najmä v odvete hrali veľmi dobre. Verím, že o rok opäť budeme hrať v tejto prestížnej súťaži.

Marek Hamšík (SITA)

Ako vnímate prekonanie Diega Maradonu?

Nie som útočník, určite to tak rýchlo nebude. Nekladiem na to dôraz. V prvom rade myslím na dobré výsledky celého mužstva.

Aké ciele sa dávate na tento rok?

S Neapolom skončiť do 2. miesta a vybojovať si priamu účasť v Lige majstrov. S reprezentáciou musíme vyhrávať a vrátiť sa do hry o postup.

V posledných rokoch bola anketa o vás a Martinovi Škrtelovi…

Nebral som to ako nejaký duel. Sme spoluhráči, som rád za takéto ocenenie. Som na tieto prvenstvá hrdý.

Doťahuje sa na vás Robo Mak?

Robo mal úspešný rok v Grécku a vybojoval si prestup do veľkého ruského klubu. Jeho postavenie v tejto ankete ma neprekvapilo.

Marek Hamšík (SITA)

Čo by ste chceli s futbalom ešte dokázať?

Mojím obrovským snom je s Neapolom vybojovať majstrovský titul. Nebude to ľahké, lebo Juventus je veľmi silný. My sme sa k nemu už priblížili. Myslím si, že medzi Neapolom a Juventusom nie je veľký rozdiel.

Mnohí odborníci hovoria, že ste už Neapol prerástli. Nechceli by ste prestúpiť?

V Neapole sa minulé leto podpísal novú zmluvu na štyri roky. V tomto klube sa cítim veľmi dobre. Rovnako na tom je aj moja rodina. Mám veľmi dobrý vzťah s fanúšikmi. Futbal nie je len o tituloch. Láska ku klubu je obrovská. Ak by som vyhral ligu, tak by som mohol aj ukončiť kariéru.

ŠPORT žurnál 10

Načítať viac podobných článkov
Načítať viac od autora SZ
Načítať viac v kategórii FUTBAL
Komentáre sú uzavreté

Pozri tiež

Prvé El Clásico v sezóne ovládol Real

Futbalisti Realu Madrid zvíťazili v šlágri 9. kola španielskej La Ligy nad FC Barcelona 3:…