Domov FUTBAL Messi to s odchodom z Barcelony myslí vážne, nebude to však také jednoduché

Messi to s odchodom z Barcelony myslí vážne, nebude to však také jednoduché

Argentínsky futbalista Lionel Messi, ktorého si celý svet spája s jediným klubom, FC Barcelonou, chce toto dlhočizné „manželstvo“ ukončiť. Hoci by mu malo vedenie katalánskeho klubu podľa jeho názoru umožniť odísť bez odstupného, to má na celú vec odlišný názor.

Pohár trpezlivosti pretiekol

O odchode Argentínčana Lea Messiho z FC Barcelona, v ktorom je už od roku 2000, sa v posledných mesiacoch hovorí často.

Za všetkým sú problémy v kuchyni „blaugranas“, ktoré vyvrcholili v jednu z najhorších sezón, akú Messi pamätá.

Pohár trpezlivosti argentínskeho futbalistu definitívne pretiekol po semifinále ligy majstrov, v ktorom Barca utŕžila od neskoršieho víťaza ušatej trofeje Bayernu Mníchov krutú a hanebnú prehru 2:8.

Messi po nej klubu oznámil, že hodlá využiť klauzulu v zmluve o okamžitom odchode bez akéhokoľvek nároku klubu na odstupné. Avšak organizácia z Camp Nou sa bráni, že Messi už v ročníku 2019/2020 premeškal lehotu na takýto krok.

Samotný hráč a jeho právnici argumentujú tým, že sú v práve a lehotu stihli, keďže sezóna sa pre pandémiu koronavírusu skončila neskôr.

Sporiace sa strany sa obrátili aj na vedenie La Ligy, ktoré dalo za pravdu klubu, a teda, že klauzula v Messiho zmluve, podľa ktorej je odstupné za neho stanovené na výšku 700 miliónov eur, stále platí.

Kto zaplatí?

Medzičasom sa už objavili informácie o viacerých záujemcoch o služby argentínskeho loptového virtuóza.

Za najvážnejších kandidátov je považovaný Manchester City s Messiho niekdajším trénerom Guardiolom, Juventus Turín s Messiho najväčším rivalom Cristianom Ronaldom, či Inter Miláno.

Je však otázne, či niektorý z klubov bude ochotný vyplatiť za tento futbalový klenot také enormne vysoké odstupné.

Pripomeňme, že doteraz najväčšou prestupovou čiastkou bolo 222 miliónov eur, ktoré vyplatil parížsky Saint-Germain práve Barcelone za prestup Brazílčana Neymara. Rovnako ten si musel prestup vynútiť nerešpektovaním svojich klubových povinností.Zdá sa, že podobnou cestou sa teraz vydáva aj Messi, ktorý sa minulý víkend nezúčastnil na klubovom testovaní na koronavírus pred začiatkom prípravy na novú sezónu a neprišiel ani na prvý tréning.

Messi v barcelonskom drese

Messi sa počas pôsobenia na Camp Nou rekordne šesťkrát stal najlepším futbalistom na svete a z klubového pohľadu vyhral prakticky všetky domáce aj medzinárodné trofeje. Najmä počas ostatných 12 rokov bol telom aj dušou FCB. O jeho fenomenálnom zakončení svedčí aj fakt, že sa stal sedemkrát najlepším strelcom La Ligy vrátane aktuálne skončenej pre FC Barcelona neúspešnej sezóny.

ano, SITA, foto: SITA

Načítať viac podobných článkov
Načítať viac od autora SZ
Načítať viac v kategórii FUTBAL
Komentáre sú uzavreté

Pozri tiež

Slovan doma padol v slovensko­‑maďarskom derby

Po úvodnom cennom triumfe na ihrisku súpera 2:1 nezvládli futbalisti ŠK Slovan Bratislava …