Domov FUTBAL Michal Škvarka: Získať titul je niečo neopísateľné

Michal Škvarka: Získať titul je niečo neopísateľné

Futbalisti MŠK Žilina sa po 5 rokoch stali siedmy raz majstrami Slovenska. Zaujímavé je, že posledný krok k vytúženému triumfu urobili v 28. kole Fortuna ligy priamo na ihrisku najväčšieho súpera ŠK Slovan Bratislava, nad ktorým zvíťazili 1:0. Po zápase sme sa porozprávali s 24-ročným kapitánom MŠK Michalom Škvarkom, strelcom víťazného gólu.

V Bratislave ste splnili cieľ získať tri body a po vašom víťaznom góle zrejme zo všetkých spadla obrovská úľava?

V šatni sme si povedali, že bojujeme jeden za druhého a urobíme všetko pre víťazstvo. Po tuhom boji, keď Slovanu výborne zachytal brankár Greif, sme potvrdili naše majstrovské ambície.

Víťazstvo sme si zaslúžili za našu väčšiu aktivitu a túžbu po troch bodoch. Krátko po zápase sa mi ťažko hľadajú slová, lebo je to niečo neopísateľné, takúto radosť z majstrovského titulu som zažil prvý raz v živote.

V súboji so Slovanom ste boli lepším mužstvom, trochu ste sa však natrápili, aby ste aspoň raz prekonali jeho brankára…

Treba si uvedomiť, že Slovan má kvalitné mužstvo s viacerými veľkými individualitami. Bol to teda vyrovnaný zápas, v náš prospech rozhodla jedna využitá šanca. Pravda, vyhrať na Slovane a získať na jeho ihrisku titul je taká čerešnička na torte.

Vo Fortuna liga ste v podstate dominovali od úvodného kola, nemali ste vyslovene zlé obdobia?

Jeseň sme mali skvelú, z devätnástich stretnutí sme šestnásť vyhrali. Vstup do jarnej časti nám nevyšiel, nečakane sme zakopli v Senici, body sme stratili v Podbrezovej a v Dunajskej Strede.

Nerobili sme však z toho paniku, rýchlo sme znova nastúpili na víťaznú cestu a keďže Slovan po výbornom jarnom úvode prehral v Dunajskej Strede a v Ružomberku, už v predstihu oslavujeme majstrovský titul.

V minulom ročníku ste skončili až na piatom mieste, v čom ste lepší v tejto sezóne?

Od začiatku sme hrali vo výbornej ustálenej forme, presadzovali sme sa atraktívnym útočným štýlom hry. Zatiaľ sme dali najviac gólov a najmenej dostali.

Pravda, všetko nešlo ako po masle, postihli nás zranenia výborných hráčov Pečovského, Mazáňa a Otubanja, popasovali sme sa aj s ďalšími prekážkami.

Už keď som so Žilinou predlžoval zmluvu, tak jeden z mojích cieľov bolo s týmto mužstvom získať majstrovský titul. Pod Dubňom sa výborne cítim, preto nechcem z klubu odísť.

Je mužstvo MŠK Žilina už pripravené na to, aby znova dominovalo v slovenskom futbale?

Verím, že sme už nastavení na takej vysokej úrovni, že môžeme nielen na domácej, ale aj na medzinárodnej scéne dosiahnuť pekné úspechy. Všetci v klube sme totiž perfekcionisti, stále rozmýšľame nad tým, kam sa môžeme ešte posunúť.

Z vašej šatne sa ozývalo množstvo pokriku a oslavných chorálov…

Po príchode z ihriska sme si poriadne zakričali, vládla tam krásna a neopísateľná atmosféra, lebo väčšina z nás sa prvý raz teší z majstrovského titulu. Viete, my si všetci prajeme, výborný kolektív je základ úspechu.

Zrejme súhlasíte, že v tejto sezóne zažívate najlepšie obdobie v kariére?

Je to pravda, toto je moja najlepšia sezóna, darí sa mi herne i strelecky, lebo som dal už trinásť gólov. Hrá sa mi naozaj veľmi dobre, čo je aj zásluha trénera Adriána Guľu, každú minútu si užívam. Je to však aj tým, že celé mužstvo šliape výborne. Práve vtedy môžu vyniknúť aj jednotlivci.

Ktoré momenty z tejto sezóny si najviac pamätáte?

Bolo ich dosť, doma sme nad Spartakom Trnava vyhrali 7:0, Zemplínom Michalovce 7:1, vonku v Senci nad DAC Dunajská Streda 6:0. Každé víťazstvo je krásne, ale toto nad Slovanom bolo jedno z najcennejších a najdôležitejších.

Pred sezónou vymenili na hlavnom žilinskom štadióne prírodný trávnik za umelý, ako sa vám na ňom hrá?

Myslím si, že sme si na nový povrch rýchlo zvykli. Hráme na ňom pekný útočný futbal s veľkým počtom gólov. Umelá tráva pomáha k modernému, rýchlemu a kombinačnému futbalu.

V hre je ešte titul kráľa strelcov pre vášho spoluhráča Filipa Hlohovského. Pomôžete mu k tejto méte?

Budeme mu pomáhať, aby sa stal najlepším strelcom súťaže. Filip si toto ocenenie určite zaslúži za to, ako sa obetuje pre mužstvo, tiež prežíva skvelú sezónu, gólmi a finálnymi prihrávkami nám veľmi pomohol.

Dá sa už teraz hovoriť o vašich šanciach v Lige majstrov?

Predovšetkým sme sa sústreďovali na náš veľký spoločný cieľ, získať majstrovský titul. Naplno pôjdeme aj do zostávajúcich stretnutí tohto ročníka Fortuna ligy.

Samozrejme, zahrať si Ligu majstrov je snom každého hráča, lebo reprezentuje svoju krajinu a klub. Pokiaľ mužstvo posilníme a bude mať trocha športového šťastia, mohli by sme napodobniť ročník 2010/2011, kedy sa MŠK prvý raz prebojoval z kvalifikácie do skupinovej fázy najprestížnejšej európskej súťaže.

Milan Valko, foto: SITA

Tento článok je súčasťou športového týždenníka ŠPORT žurnál č. 14. Okrem tohto rozhovoru v ňom nájdete aj ďalšie zaujímavé informácie.

ŠPORT žurnál 14

Ak sa Vám týždenník ŠPORT žurnál páči a chcete nám pomôcť ho rozvíjať, objednajte si predplatné:

Predplatné ŠPORT žurnál

Načítať viac podobných článkov
Načítať viac od autora SZ
Načítať viac v kategórii FUTBAL
Komentáre sú uzavreté

Pozri tiež

Messi: Stratený v Paríži

Argentínsky futbalista Lionel Messi priznal, že dva mesiace po prestupe do Paríža St. Germ…