Domov INÉ Vodné športy Mintálová prvýkrát na pódiu SP

Mintálová prvýkrát na pódiu SP

Slovenská kajakárka Eliška Mintálová sa prvýkrát vo svojej kariére dostala na stupne víťazov v pretekoch Svetového pohára (SP). V treťom kole Svetového pohára vo vodnom slalome obsadila v španielskom La Seu d’Urgell tretie miesto. Za víťazkou Jessicou Foxovou z Austrálie zaostala o 7,36 sekundy, druhá bola Britka Mallory Franklinová (+3,66).

Mintálová bola jedinou slovenskou reprezentantkou v sobotných finálových súťažiach v K1. Do finále sa neprebojovali Jana Dukátová ani Soňa Stanovská a nepodarilo sa to ani Jakubovi Grigarovi.

Dvadsaťdvaročná Mintálová predviedla skvelý výkon. Hoci ťukla už na druhej bránke a po prvom medzičase mala manko 4,97 sekúnd na priebežnú líderku, strednú časť zvládla perfektne a stratu znížila na 35 stotín. Na 23. bránke pridala ďalšie dve trestné sekundy, ale napriek tomu sa dostala do vedenia.

Z prvého miesta ju zosadila Austrálčanka Foxová, ktorá predviedla čistú jazdu a ako jediná podliezla 90-sekundovú hranicu (89,92). Napokon Slovenku predstihla aj britská vodnoslalomárka Franklinová, ktorá síce mala v úvodnej pasáži dvojsekundovú penalizáciu, ale zvyškom kanála prešla bez zaváhania.

Po chybách sa spamätala

Pre Mintálovú je to prvé pódiové umiestenie na pretekoch Svetového pohára, doteraz dosiahla najlepšie štvrtú priečku vo finále SP 2019 v Prahe.

„Je to pre mňa úžasný pocit a som veľmi šťastná. Už pred pretekmi sa mi jazdilo veľmi dobre počas všetkých tréningov a pred touto jazdou som si hovorila, že by to mohlo vyjsť na medailu. Naozaj som sa cítila veľmi dobre.

Škoda, že jazda nebola úplne podľa predstáv. Mala som tam pár chýb, do toho dva ťuky, ale som šťastná, že som sa dokázala aj po chybách spamätať a stredný úsek som prešla veľmi pekne a celkovo to hodnotím veľmi pozitívne aj keď boli chyby. Je to prvá medaila a dúfam, že takto budem pokračovať,“ uviedla Mintálová na webe Slovenskej kanois­tiky canoe.sk.

red, TASR, foto: instagramNačítať viac podobných článkov
Načítať viac od autora SZ
Načítať viac v kategórii Vodné športy
Komentáre sú uzavreté

Pozri tiež

Beňuš v SP vo vodnom slalome najlepší zo Slovákov

Na záverečnom podujatí svetového pohára vo vodnom slalome v katalánskom La Seu d’Urg…