Domov HOKEJ Mladíci odišli na MS do 20 rokov

Mladíci odišli na MS do 20 rokov

Slovenská výprava cez víkend odcestovala na majstrovstvá sveta v hokeji do 20 rokov. Deň pred nedeľňajším odletom oznámil tréner Róbert Petrovický definitívny menoslov hráčov, ktorí sa presunuli na záverečnú fázu prípravy do dejiska v Kanade.

Na šampionát, ktorý sa 25. 12. 2020 - 5. 1. 2021 uskutoční v kanadskom Edmontone neodcestovali Ádam Beke, Lukáš Škvarek, Martin Šeliga, Ján Lašák a Sebastián Droppa.

„Zoznam hráčov, ktorí odletia do Kanady, je hotový. Ako sme avizovali už skôr, museli sme ho zredukovať o jedného brankára a štyroch korčuliarov.

Do 30-člennej nominácie sa napokon nezmestila pätica Beke, Škvarek, Lašák, Droppa, Šeliga. Chlapcom ďakujeme za účasť v kempe a prajeme im všetko dobré v ďalšej kariére,“ informoval hlavný kouč Róbert Petrovický podľa oficiálneho webu Slovenského zväzu ľadového hokeja (SZĽH).

Do dejiska turnaja odletela 40-členná slovenská výprava s 30 hráčmi a desiatimi členmi realizačného tímu. Pred štartom podujatia opustí reprezentáciu SR ešte päť hokejistov.

Mladí Slováci sa v Edmontone predstavia v základnej A­-skupine, ich súpermi budú postupne rovesníci zo Švajčiarska (25. 12.), domácej Kanady (27. 12.), Nemecka (28. 12.) a Fínska (30. 12.).

Do štvrťfinále MSJ postúpi z oboch skupín po štyri výbery, tímy na piatych miestach nevypadnú o úroveň nižšie, keďže v tejto sezóne sa turnaje nižších úrovní neuskutočnia.

red, SITA, foto: internet Načítať viac podobných článkov
Načítať viac od autora SZ
Načítať viac v kategórii HOKEJ
Komentáre sú uzavreté

Pozri tiež

TEL: Prehustené čelo tabuľky

Po šiestom kole hokejovej Tipos extraligy je na čele tabuľky naďalej bratislavský Slovan, …