Domov HOKEJ Mladíci odišli na MS do 20 rokov

Mladíci odišli na MS do 20 rokov

Slovenská výprava cez víkend odcestovala na majstrovstvá sveta v hokeji do 20 rokov. Deň pred nedeľňajším odletom oznámil tréner Róbert Petrovický definitívny menoslov hráčov, ktorí sa presunuli na záverečnú fázu prípravy do dejiska v Kanade.

Na šampionát, ktorý sa 25. 12. 2020 - 5. 1. 2021 uskutoční v kanadskom Edmontone neodcestovali Ádam Beke, Lukáš Škvarek, Martin Šeliga, Ján Lašák a Sebastián Droppa.

„Zoznam hráčov, ktorí odletia do Kanady, je hotový. Ako sme avizovali už skôr, museli sme ho zredukovať o jedného brankára a štyroch korčuliarov.

Do 30-člennej nominácie sa napokon nezmestila pätica Beke, Škvarek, Lašák, Droppa, Šeliga. Chlapcom ďakujeme za účasť v kempe a prajeme im všetko dobré v ďalšej kariére,“ informoval hlavný kouč Róbert Petrovický podľa oficiálneho webu Slovenského zväzu ľadového hokeja (SZĽH).

Do dejiska turnaja odletela 40-členná slovenská výprava s 30 hráčmi a desiatimi členmi realizačného tímu. Pred štartom podujatia opustí reprezentáciu SR ešte päť hokejistov.

Mladí Slováci sa v Edmontone predstavia v základnej A­-skupine, ich súpermi budú postupne rovesníci zo Švajčiarska (25. 12.), domácej Kanady (27. 12.), Nemecka (28. 12.) a Fínska (30. 12.).

Do štvrťfinále MSJ postúpi z oboch skupín po štyri výbery, tímy na piatych miestach nevypadnú o úroveň nižšie, keďže v tejto sezóne sa turnaje nižších úrovní neuskutočnia.

red, SITA, foto: internet   • Slovenská 20-tka skončila na MS vo štvrťfinále

    Slovenskí hokejisti do 20 rokov bojovali na prelome rokov na majstrovstvách sveta tejto ve…
Načítať viac podobných článkov
Načítať viac od autora SZ
Načítať viac v kategórii HOKEJ
Komentáre sú uzavreté

Pozri tiež

Hokejovým majstrom Slovenska sa stal Zvolen

Hokejisti HKM Zvolen zvíťazili v piatom zápase finále Kaufland play off Tipos extraligy 20…