Domov INÉ Vodné športy Mladučká Paňková s 2. miestom v SP

Mladučká Paňková s 2. miestom v SP

Svetový pohár (SP) vo vodnom slalome pokračoval minulý týždeň vo francúzskom Pau. Slovenskú vlajku držala najvyššie mladučká, ešte len 17-ročná Zuzana Paňková, ktorá v C1 dosiahla najlepšie umiestnenie v seriáli SP, keď sa pred ňu dostala jediná loď.

Slovenská reprezentantka vyrazila na finálovú trať C1 ako druhá v poradí, po dojazde do cieľa bola s časom spokojná. Predviedla čistú jazdu a čakala na súperky.

Favoritka Jessica Foxová zaváhala v strede trate a nabrala stratu, napokon obsadila tretie miesto. Čisto išla aj Češka Gabriela Satková, ktorá napokon bola o 4,40 sekundy rýchlejšia ako Paňková.

Pre slovenskú reprezentantku je druhé miesto najlepším umiestnením nielen v tohtoročnom ročníku seriálu SP. „Je to úžasné. Bola to ťažká trať, musela som byť sústredená po celý čas.

Keď už bolo len päť báb na trati, začala sa mi točiť hlava, lebo som si uvedomovala čo je v hre. Keď ´ťukla´ Foxová, to som si už musela sadnúť,“ uviedla Paňková vo videu pre canoe.sk.

Bez väčšieho úspechu

Do finále C1 sa v mužskej súťaži prebojoval Matej Beňuš. Ako víťaz semifinále vyšiel na trať ako posledný, po druhom medzičase mal stratu vyše sekundy, čo mu zaručovalo umiestnenie na pódiu.

Dotkol sa však poslednej bránky a to ho odsunulo až na 8. miesto. V súťaži K1 sa do finále neprebojovala žiadna slovenská loď.

V extrémnom slalome si prvé body v prebiehajúcej sezóne v tejto disciplíne vyjazdila Soňa Stanovská, ktorá postúpila do štvrťfinále. V celkovom hodnotení jej patrí s piatimi bodmi 52. miesto.

sam, TASR, foto: FBNačítať viac podobných článkov
Načítať viac od autora SZ
Načítať viac v kategórii Vodné športy
Komentáre sú uzavreté

Pozri tiež

Beňuš v SP vo vodnom slalome najlepší zo Slovákov

Na záverečnom podujatí svetového pohára vo vodnom slalome v katalánskom La Seu d’Urg…