Domov HOKEJ MS juniorov budú v auguste

MS juniorov budú v auguste

Juniorské majstrovstvá sveta v hokeji sa budú konať v kanadskom Edmontone od 9. do 20. augusta. V nedeľu o tom rozhodla Rada Medzinárodnej hokejovej federácie (IIHF). Turnaj sa na prelome decembra 2021 a januára 2022 nedohral pre výskyt koronavírusu vo viacerých tímoch.

Menoslov účastníkov sa zmenil, keďže Rusov vylúčili pre inváziu na Ukrajinu. Slováci sa predstavia v B­‑skupine proti domácej Kanade, Fínsku, Česku a Lotyšsku, ktoré nahradilo Rusov na turnaji.

V A­‑skupine budú hrať obhajcovia titulu z USA, Švédsko, Nemecko, Švajčiarsko a Rakúsko. Po turnaji žiadne mužstvo nevypadne. Hrať na ňom môžu ročníky 2002 a mladšie, tak ako to bolo na nedohratom šampionáte. Informoval o tom oficiálny web IIHF.

Majstrovstvá sveta hokejistov do 20 rokov v Kanade sa na prelome rokov nedohrali po tom, ako sa tri stretnutia neuskutočnili pre pozitívne testy na koronavírus a ich výsledky museli skontumovať.

Po pozitívnych výsledkoch testov dvoch amerických hokejistov musel do karantény zamieriť celý tím USA. Ich duel so Švajčiarskom skontumovali 1:0 v prospech súpera. Podobné osudy mali aj zápasy Česka s Fínskom a Ruska so Slovenskom.

Pozitívne prípady sa vyskytli v tímoch ČR a Ruska, kontumačné víťazstvá si pripísali Fíni a Slováci. Po týchto udalostiach zasadol direktoriát turnaja i Rada IIHF a rozhodli o zrušení celého podujatia.

Mladí Slováci stihli na šampionáte odohrať dva zápasy, najprv v B­‑skupine prehrali s obhajcami titulu USA 2:3 a následne so Švédmi 0:3. O kontumácii duelu s Rusmi sa dozvedeli iba necelú polhodinu pred odchodom na zápas.

red, TASR, foto: TASR/AP Načítať viac podobných článkov
Načítať viac od autora SZ
Načítať viac v kategórii HOKEJ
Komentáre sú uzavreté

Pozri tiež

Tampa postúpila opäť do finále, Černák napodobnil Hossu

Hokejisti Tampy Bay so slovenským obrancom Erikom Černákom sa tretí rok za sebou prebojova…