Domov FUTBAL MS klubov bez Auckland City

MS klubov bez Auckland City

Novozélandský tím Auckland City sa vo februári nepredstaví na majstrovstvách sveta klubov v katarskej Dauhe. Počet účastníkov výberového podujatia sa tak zúžil zo siedmich na šesť. Dôvodom absencie člena Oceánskej futbalovej konfederácie (OFC) sú obmedzenia v súvislosti s cestovaním počas pandémie koronavírusu.

Vedenie klubu sa vzdalo účasti na turnaji (1.-11. 2. 2021) určenom pre víťazov kontinentálnych klubových súťaží. Futbalisti z Nového Zélandu by sa síce nemali problém dostať na turnaj do Kataru, avšak návrat do vlasti by mali viac ako komplikovaný.

Nový Zéland ako ostrovný štát totiž prijal omnoho prísnejšie pravidlá na príchod do krajiny ako majú iné štáty, všetko s vidinou eliminácie ochorenia COVID-19.

Päťmiliónový Nový Zéland podľa oficiálnych štatistík zaznamenal len 25 úmrtí spôsobených ochorením COVID-19, keďže ostrovu sa podarilo dobre izolovať od zvyšku sveta. Odstúpenie Aucklandu City znamená postup katarského majstra Al­‑Duhail priamo do štvrťfinále.

Okrem spomenutého katarského šampióna by mali na turnaji štartovať už len víťazi Ligy majstrov na jednotlivých svetadieloch. Európu bude zastupovať nemecký Bayern Mníchov. Žreb podujatia sa uskutočnil v utorok vo švajčiarskom Zürichu v sídle Medzinárodnej futbalovej federácie (FIFA).

red, SITA, foto: FIFA   • Pohárové zlyhania favoritov

    Popri majstrovských súťažiach a európskych súťažiach musia tie najlepšie európske tímy zvl…
  • LM: Nečakané straty favoritov

    Minulý týždeň sa zápasmi 1. kola rozbehla skupinová fáza najlepšej futbalovej ligy na star…
  • Zomrel kanonier Gerd Müller

    Bývalý nemecký futbalový reprezentant Gerd Müller zomrel v nedeľu vo veku 75 rokov. Počas …
Načítať viac podobných článkov
Načítať viac od autora SZ
Načítať viac v kategórii FUTBAL
Komentáre sú uzavreté

Pozri tiež

Messi získal rekordnú siedmu Zlatú loptu

Argentínsky futbalový útočník Lionel Messi z Paríža Saint-Germain sa stal víťazom Zlatej l…