Domov HOKEJ Na Haščáka prispieva individuálny sponzor

Na Haščáka prispieva individuálny sponzor

Hokejový Poprad má pred novou sezónou najvyššie ciele a tomu musel prispôsobiť nielen zloženie svojho kádra, ale aj finančné nastavenie. Tím postavili na kvalitných Slovákoch, pričom jednu z najväčších posíl Tatrancov bude platiť individuálny sponzor.

Top hráč, ktorý chýbal

V hokejovom Poprade majú už niekoľko rokov nastavený platový strop v odmeňovaní hráčov, ktorý nechcú prekročiť. Pred nastávajúcou sezónou 2020/2021 to v jednom prípade urobili.

Reprezentačného útočníka a najlepšieho strelca uplynulého predčasne ukončeného ročníka najvyššej slovenskej súťaže v Poprade tak chceli, že mu ušili nový model financovania. Marcel Haščák nebude platený z klubového rozpočtu.

„Je to popradský odchovanec, top hráč, top strelec, ktorý nám chýbal, najmä na presilovkách. Máme vysoké ciele, bol pre nás prvou voľbou. Pri ňom sme si s kolegami vo vedení povedali, že vyskúšame trochu iný model.

V rámci hokejovej aj marketingovej koncepcie. Prispieva na neho individuálny sponzor,“ uviedol riaditeľ HK Poprad Ľudovít Jurinyi v rozhovore na webe myTatry.sme.sk.

Chovan nevyšiel

Pred novou sezónou posilnil Poprad okrem Haščáka aj ďalší kvalitný útočník z Košíc Dávid Skokan a údernú dvojicu mal doplniť na trio aj ďalší reprezentant Michal Chovan. Prečo sa ho nepodarilo presunúť pod Tatry?

„S Mišom som hovoril raz alebo dvakrát, pán tréner Mikula s ním bol častejšie v kontakte. Debatoval s ním aj Marcel Haščák. Dvere mal otvorené. O konkrétnych číslach sme sa nebavili, v prvom rade som totiž chcel mať istotu, že Chovan nebude chcieť zostať v Košiciach. Nechcel som ho nasilu lanáriť,“ vysvetlil Jurinyi.

Popradský riaditeľ sa dotkol aj niektorých ďalších príchodov či odchodov hráčov. Vyzdvihol najmä intelekt a charakter Mareka Zagrapana. „Skvele sa s ním spolupracuje. Dá sa s ním hovoriť na rovinu a drží slovo,“ rád podotkol Jurinyi.

U Réwaya si neboli istí, zámorie zatiaľ neriešia

Mediálne najviac omieľaný odchod Martina Réwaya, ktorý sa napokon sa dohodol s Košicami, zhodnotil takto:

„Mal psychické problémy, ale k tomu sa ďalej vyjadrovať nechcem. Vytvorili sme mu podmienky, aby sa z nich dostal. Pri stavbe nového kádra sme si však s trénerom sadli a ponuka neprišla.

Bol na papieri, veľmi sme ho zvažovali, aj sme boli viackrát v kontakte. Najmä sme však nevedeli posúdiť, v akom je momentálne stave a my sme išli po istote, po hráčoch z Popradu.“

Poprad bude v novej sezóne bez amerického či kanadského hokejistu, čo je už aj v slovenských pomeroch rarita. Prečo je to tak?

„Dokázali sme podpísať kvalitných Slovákov. Keď sa pre koronu skončila liga a zatvorili sa hranice, mali sme problémy a kopec starostí, ako zámorských hráčov dostať domov. A tak sme si povedali, že začneme bez nich.

Naši slovenskí a popradskí hráči dostanú priestor a uvidíme, ako to vypáli. Ak bude možnosť a potreba, určite niekto príde,“ reagoval Jurinyi.Cieľom je titul

Na otázku, aké má s popradským klubom ciele pred nastávajúcou sezónou, po novom už Tipos extraligy, Jurinyi odpovedal: „Každý rok som sklamaný, ak nevyhrám titul. Aj keby som mal najmenší rozpočet, idem do sezóny s cieľom získať titul.“

red, SITA, foto: facebook/HK Poprad

Načítať viac podobných článkov
Načítať viac od autora Admin
Načítať viac v kategórii HOKEJ
Komentáre sú uzavreté

Pozri tiež

Slovenské hokejistky nepostúpili do Pekingu

Slovenské hokejové reprezentantky nepostúpili na Zimné OH 2022 v Pekingu. Rozhodli o tom d…