Domov FUTBAL Na špekulácie o predaji odpovedal hetrikom

Na špekulácie o predaji odpovedal hetrikom

Taliansky futbalový klub Juventus Turín zaznamenal počas prvej polovice finančného roka stratu vo výške 113,7 milióna eur. V súvislosti s riešením finančnej situácie uviedli niektoré talianske médiá, že sa klub chystá predať Cristiana Ronalda.

Podľa portálu calciomercato.com sa okrem Ronalda chystá Juventus predať aj Paula Dybalu. Obaja futbalisti majú zmluvu do júna 2022, ale ich predaj by pomohol klubu zmierniť súčasné finančné zaťaženie. Straty Juventusu sa oproti uplynulému obdobiu zdvojnásobili.

Ronaldo údajne ročne zarobí 31 miliónov eur, druhý najlepšie platený hráč klubu je Matthijs de Ligt, ktorého ročný plat je 8 miliónov eur. Za predaj portugalského strelca hovorí aj fakt, že od kedy prišiel do Juventusu, „stará dáma“ sa trápi najmä v Lige majstrov, v ktorej sa posledné sezóny ani len nepriblížila k finále.

Veľmi skoro, už v osemfinále, vypadol Juventus aj v tomto roku, podobne ako v tom minulom. A pritom to bol práve Ronaldo, kto utŕžil poriadnu dávku kritiky, keď urobil chybu pri jednom z inkasovaných gólov. No a v tejto sezóne sa Turínčanom nedarí ani v domácej súťaži. Úradujúcemu šampiónovi patrí aktuálne až tretia priečka tabuľky s desaťbodovou stratou na Inter Miláno.

Odpovedal hetrikom

Ako to však už pri Ronaldovi býva zvykom, opäť poslal kritikom tú najlepšiu odpoveď. „Skutoční šampióni sa nikdy nezlomia. Už sa sústredíme na ligu, finále Talianskeho pohára a na všetko, čo v tejto sezóne ešte môžeme dokázať.

Dôležitejší ako počet pádov je spôsob, ako rýchlo a silno sa dokážeš postaviť na nohy,“ povedal po vypadnutí z Ligy majstrov Portugalčan. Jeho slová nasledovali aj činy. V nedeľu zariadil výhru Juventusu 3:1 na trávniku Cagliari hetrikom, ktorý skompletizoval už v 32. minúte duelu.

Ronaldo v Juventuse

Ronaldo sa stal hráčom Juventusu v júli 2018, keď prestúpil z Realu Madrid za 117 miliónov eur. Za taliansky klub odohral 121 stretnutí, v ktorých strelil 92 gólov. S klubom sa stal dvakrát majstrom Talianska (2018/2019, 2019/2020) a dvakrát vyhral domáci Superpohár (2018, 2020).

max, TASR, foto: TASR/APNačítať viac podobných článkov
Načítať viac od autora SZ
Načítať viac v kategórii FUTBAL
Komentáre sú uzavreté

Pozri tiež

Istanbul môže prísť o finále LM

Konanie finále futbalovej Ligy majstrov 2020/21 v Istanbule je ohrozené. Anglicko totiž pr…