Domov FUTBAL Na štadiónoch sa bude hľadať 1. Miss Fortuna ligy

Na štadiónoch sa bude hľadať 1. Miss Fortuna ligy

Únia ligových klubov spúšťa ďalší zaujímavý projekt. Fortuna liga bude v sezóne 2017/18 hľadať najsympatickejšie dievča na našich futbalových štadiónoch.

„Miss Fortuna ligy spája krásu futbalu, krásu žien a radosť fanúšikov. Projekt je prienikom medzi športovým prostredím a lifestylom,“ približuje nový projekt pre fanúšikov prezident Únie ligových klubov Ivan Kozák.

Nie je to však klasická súťaž krásy. Nová Miss Fortuna ligy by mala spĺňať aj ďalšie kritériá. Budúca miss musí byť v prvom rade futbalový fanúšik.

„Po štadiónoch sa pohybuje množstvo krásnych žien. Chceme týmto projektom potešiť aj oko futbalového fanúšika. Dievčatá sa môžu prihlásiť buď na štadiónoch alebo online na www.missfortunaligy.sk.

Projekt sme prepojili aj so všetkými klubmi Fortuna ligy. Dievčatá sa totiž budú hlásiť k farbám svojho klubu a 12 finalistiek bude z 12- tich klubov,“ dodáva výkonný riaditeľ ÚLK Michal Mertinyak.

Ako sa zapojiť?

Od 10. augusta sa začala registrácia na stránke www.missfortunaligy.sk. Dievčatá vo veku od 18 do 29 rokov sa môžu jednoducho registrovať. Stačí vyplniť svoje údaje a nahrať minimálne jednu fotku.

Následne budú fanúšikovia za fotky svojich favoritiek hlasovať. Registrovať do súťaže sa však dá aj priamo na štadiónoch pred vybranými zápasmi našej ligy.

Ako bude súťaž prebiehať?

Od augusta do septembra sa môžu dievčatá registrovať. Na stránke www.missfortunaligy.sk bude zároveň spustené online hlasovanie za prihlásené kandidátky.

Hlasovať sa dá raz denne. Do ďalšieho, semifinálového, kola postúpi spolu 36 dievčat (3 z každého klubu) s najvyšším počtom hlasov. Semifinálové kolá absolvujú dievčatá vo svojich kluboch, kde na ne budú čakať aj futbalové úlohy.

Na konci roka 2017 spoznáme finálovú 12-ku. O tej rozhodnú hlas kabíny, hlas realizačného tímu, hlas organizátora a v neposlednom rade fanúšikovia.

V marci je na programe sústredenie a v apríli finálový galavečer, na ktorom spoznáme prvú Miss Fortuna ligy. „Myslím si, že dievčatá majú o motiváciu postarané.

Víťazka získa auto na rok od spoločnosti Todos, finančný kredit vo výške 1500 € od Fortuna SK, poukážku na nákup v predajni adidas v hodnote 500 € a zájazd na vysnívaný futbalový zápas pre dve osoby v hodnote 1200 € od Futbaltour,“ prezradil prezident ÚLK Ivan Kozák.

Organizátori súťaže počas jej základnej časti zavítajú na každý štadión, na ktorom sa hrá najvyššia slovenská súťaž Fortuna liga – od 4. až po 10. kolo (zápas Senica – Trnava, sobota 23. 9.).

Navyše adeptky na novú kráľovnú krásy spomedzi milovníčok futbalu budú hľadať aj pred kvalifikačnými stretnutiami Slovensko – Slovinsko (piatok 1. septembra v Trnave) a Slovensko 21 – Severné Írsko 21 (utorok 5. septembra v Senici).

Po základnej časti súťaže na základe internetového hlasovania fanúšikov zostane v hre o prvú Miss Fortuna ligy 36 adeptiek, tri z každého fortunaligového klubu.

Vo vyraďovacej fáze o ich postupe ďalej rozhodnú hlasy futbalistov, trénerov, organizátorov súťaže i fanúšikov. Vo finále, ktoré bude v apríli 2018, môže každý klub z najvyššej súťaže reprezentovať iba jedna súťažiaca.

Podľa predstaviteľov ÚLK finálový galavečer má byť čerešničkou na torte tohto nového projektu.

jur, fortunaliga.sk, foto: SITA

Tento článok je súčasťou týždenníka ŠPORT žurnál č. 30, v ktorom nájdete aj veľa ďalších zaujímavých informácií. 

Chcete viac? Predplaťte si ŠPORT žurnál Predplatné ŠPORT žurnál

Načítať viac podobných článkov
Načítať viac od autora Admin
Načítať viac v kategórii FUTBAL
Komentáre sú uzavreté

Pozri tiež

FIFA chce MS každé 2 roky, UEFA hrozí bojkotom

Prezident Medzinárodnej futbalovej federácie (FIFA) Gianni Infantino sľúbil, že FIFA vydá …