Domov INÉ Bojové športy Na turnaji Oktagon Kozma piatykrát obhájil titul

Na turnaji Oktagon Kozma piatykrát obhájil titul

Čech David Kozma piatykrát obhájil majstrovský opasok vo welterovej hmotnostnej kategórii do 77 kg v organizácii Oktagon MMA. V titulovom zápase turnaja Oktagon 32 v Ostrave zdolal krajana Petra Knížeho po piatich kolách na body. Svoju profesionálnu bilanciu upravil na 30 víťazstiev a 11 prehier.

Kozma získal titul vo welterovej váhe v novembri 2018 a odvtedy je v československej organizácii Oktagon MMA nezdolaný. Z jeho piatich obhajob sa štyri skončili až na body.

„Bol to ťažký zápas, taký je každý, ktorý trvá plných päť kôl. Zápas som chcel ukončiť, nechcel som tam byť celý čas. Kontroloval som to a nechcel som sa ´zblázniť´, aby mi náhodou víťazstvo neutieklo,“ poznamenal Kozma.

Slovenské zastúpenie

Slovensko malo svojich reprezentantov v troch zápasoch. Tomáš „Bolo“ Meliš zdolal v hlavnom predzápase v strednej váhe Čecha Václava Mikulášeka po submisii v 1. kole.

Bolo to jeho prvé víťazstvo po dvoch prehrách a svoju profesionálnu bilanciu upravil na 9 víťazstiev a 8 prehier. V prvom zápase hlavnej karty sa predstavil Pavol Langer, ktorý nestačil na domáceho Daniela Škvora, podľahol mu na body po troch kolách. Langerova profesionálna bilancia je po 18 zápasoch vyrovnaná 9:9.

Ostravský turnaj odštartovala Monika Chochlíková a vo svojom treťom profesionálnom MMA zápase zdolala Alessandru Pajuelovú z Peru na body.

 

Nasledujúci turnaj organizácie Oktagon – Underground sa uskutoční v sobotu 21. mája v Prahe. Hlavný turnaj s poradovým číslom 33 je na programe v sobotu 4. júna vo Frankfurte.

red, TASR, foto: FBNačítať viac podobných článkov
Načítať viac od autora SZ
Načítať viac v kategórii Bojové športy
Komentáre sú uzavreté

Pozri tiež

Slovenskí zápasníci s medailami

Slovenskí zápasníci získali na MS v Belehrade tri cenné kovy. Tajmuraz Salkazanov obhájil …