Domov TENIS Nadal hlási návrat a kritizuje Wimbledon

Nadal hlási návrat a kritizuje Wimbledon

Španielsky tenista Rafael Nadal sa po pauze spôsobenej zlomeným rebrom vrátil v pravý čas, aby stihol domáci antukový turnaj ATP v Madride. Nadal je kráľom antukovej časti sezóny, a v prípade dobrého zdravotného stavu, bude opäť najväčším favoritom na zisk titulu na antukovom grandslame v Paríži.

Nadal sa počas finálového súboja na marcovom turnaji v Indian Wells, v ktorom podľahol Američanovi Taylorovi Fritzovi 3:6, 6:7 (5), sťažoval na problémy s dýchaním.

Ich pôvod odhalili následné vyšetrenia, pričom pôvodná doba rekonvalescencie mala byť 4 až 6 týždňov. Nadal pauzoval necelých šesť týždňov a minulý týždeň na sociálnej sieti uviedol, že „bude hrať v metropole Španielska napriek krátkemu času na prípravu.“

Španielska tenisová superhviezda vyhrala turnaj v Madride už päťkrát.

Vďaka skoršiemu návratu na kurty by Nadal mohol stihnúť značnú časť antukovej sezóny na čele s Roland Garros, ktorý vyhral v kariére trinásťkrát.

Francúzsky grandslam už avizoval, že nepotrestá ruských a bieloruských tenistov po vzore Wimbledonu, ktorý si za to vyslúžil kritiku, okrem iného aj od španielskeho hviezdneho tenistu.

„Znevýhodňuje to mojich ruských kolegov. Nemôžu za to, čo sa momentálne deje na Ukrajine. Je mi ich ľúto,“ uviedol Nadal pred štartom madridského turnaja s tým, že verí, že svetové strešné organizácie nájdu spôsob, ako zvrátiť toto rozhodnutie.

„Uvidíme, čo prinesú najbližšie týždne a či sa zomkneme my ako hráči. Toto nie je správne,“ dodal 21-násobný grandslamový šampión.

ano, TASR, foto: TASR/AP Načítať viac podobných článkov
Načítať viac od autora SZ
Načítať viac v kategórii TENIS
Komentáre sú uzavreté

Pozri tiež

ITF v Trnave: Šramková s titulom v debli, Schmiedlovej neostali sily na finále

Trnava hostila minulý týždeň ženský tenisový turnaj na tvrdom povrchu ITF WTT W60, na ktor…