Domov FUTBAL Nahnevaní futbalisti Realu: Nie sme bábky

Nahnevaní futbalisti Realu: Nie sme bábky

Minulý týždeň potrápila väčšinu Španielska búrka Filoména, ktoré priniesla sneh a mráz aj do hlavného mesta. V Madride cez víkend pre najväčší nával snehu za posledných 50 rokov nefungovala verejná doprava a mnohé športové podujatia boli zrušené. Futbalisti Realu Madrid však na svoj zápas vycestovať museli.

Kouč „bieleho baletu“ Zinedine Zidane skritizoval po sobotňajšej remíze 0:0 na pôde Osasuny Pamplona vedenie La Ligy, ktoré napriek hustému sneženiu odmietlo preložiť stretnutie na náhradný termín.

„Za týchto podmienok bolo veľmi ťažké hrať. Nakoniec však padlo takéto rozhodnutie, ktoré sme museli rešpektovať a všetci ste mohli vidieť, aký to bol zápas,“ povedal 48-ročný Francúz. Zidane sa v porovnaní s trénermi ligových konkurentov nezvykne sťažovať na rozhodnutia rozhodcov či iné okolnosti.

Tentokrát si však neodpustil kritickú poznámku, keďže madridské mužstvo najprv pre husté sneženie niekoľko hodín čakalo na povolenie odletieť a keď neskôr uzatvorili madridské letisko, výprava „Los Blancos“ vedela, že sa po zápase nedostane domov.

Nie sme bábky, máme rodiny

Belgickému brankárovi v službách Realu Thibautovi Courtoisovi sa nepáčil dvojaký meter vedenia súťaže. Funkcionári totiž pre husté sneženie odložili duel Atlético Madrid – Bilbao a na nedeľu naplánovaný zápas Elche – Getafe presunuli na pondelok.

Rovnako sa mohlo podľa neho postupovať aj v prípade stretnutia v Pamplone. Real navrhoval presunúť duel na skoršiu hodinu alebo iný deň, no nepochodil.

„Je to poľutovaniahodné, ako s nami La Liga v tejto situácii zaobchádzala. Donútili nás hrať a odcestovať, aj keď pri odlete bola ešte zamrznutá štartovacia dráha. Máme rodiny a musíme myslieť na bezpečnosť, no namiesto toho nám povedali, že prídeme o tri body, keď nepricestujeme. Nie sme bábky, ktoré musia stále hrať,“ vyhlásil 28-ročný brankár.

Výprava „bieleho baletu“ napokon domov necestovala, ale sa presunula rovno do dejiska štvrtkového semifinálového zápasu španielskeho superpohára. Ten odohrajú Zidanovi zverenci v andalúzskej Málage proti Athleticu Bilbao.

sam, SITA, foto: SITANačítať viac podobných článkov
Načítať viac od autora SZ
Načítať viac v kategórii FUTBAL
Komentáre sú uzavreté

Pozri tiež

Messi: Stratený v Paríži

Argentínsky futbalista Lionel Messi priznal, že dva mesiace po prestupe do Paríža St. Germ…