Domov BASKETBAL NBA by sa mohla začať pred Vianocami

NBA by sa mohla začať pred Vianocami

Napriek mnohým problémom, nielen s koronavírusom, sa v NBA podarilo úspešne dohrať ročník 2019/2020. Aktuálne rokujú najvyšší predstavitelia ligy a vlastníci klubov o začiatku novej sezóny. Tá by mohla začať ešte tento rok.

Pôvodne sa predpokladalo, že nový ročník zámorskej basketbalovej súťaže by sa mohol začať 1. decembra. Ešte počas orlandskej bubliny v Disneyho svete, kde sa dohrával ten uplynulý, sa tento termín považoval skôr za nereálny.

So začiatkom novej sezóny sa počítalo až na január 2021. Aktuálne je však opäť na stole alternatíva o možnom začiatku nového ročníka 2020/2021 ešte v decembrovom termíne.

Začiatok tesne pred Vianocami?

Ako informoval Adrian Wojnarowski z televíznej stanice ESPN, existuje šanca, že NBA 2020/2021 sa začne 22. decembra, pričom základná časť by mohla byť skrátená na 72 zápasov.

To by hráčom zo zámorskej profiligy umožnilo zúčastniť sa na budúcoročných olympijských hrách v Tokiu. Wojnarowski tiež uviedol, že v nadchádzajúcej sezóny sa možno neuskutoční tradičný All-Star víkend.

Presný začiatok nového ročníka by mohol byť známy v najbližších dňoch, keďže komisár NBA Adam Silver hráčom sľúbil, že ich na dátum štartu upozorní zhruba v osemtýždňovom predstihu.

Predchádzajúca sezóna 2019/2020, ktorú v marci prerušila pandémia koronavírusu, sa dohrala v tzv. bubline. Šampiónmi sa stali hráči LA Lakers, ktorí vo finálovej sérii triumfovali nad mužstvom Miami Heat 4:2 na zápasy.

ano, SITA, foto: SITA Načítať viac podobných článkov
Načítať viac od autora SZ
Načítať viac v kategórii BASKETBAL
Komentáre sú uzavreté

Pozri tiež

Zomrel slovenský basketbalista storočia

Vo veku 67 rokov zomrel minulý piatok (14. 10. 2022) Stanislav Kropilák – slovenský basket…