Domov FUTBAL Neuveriteľné: Slavia prekonala ďalšiu ostrovnú prekážku

Neuveriteľné: Slavia prekonala ďalšiu ostrovnú prekážku

Slavia Praha zaznamenala ďalší výrazný úspech. Po tom, čo v šestnásťfinále Európskej ligy vyradila Leicester City, tentokrát ukončila pôsobenie v európskej súťaži číslo dva aj ďalšiemu ostrovnému tímu. Po cennom triumfe 2:0 v Ibrox Parku senzačne vyradila Glasgow Rangers a postúpila medzi osmičku najlepších.

Slavia si druhýkrát za tri roky vybojovala postup do elitnej osmičky Európskej ligy UEFA. Z postupu sa tešil aj slovenský reprezentant Hromada, ktorý hral do 58. minúty.

Na Ibroxe gólovo udrel český majster už v 14. minúte, keď Olayinka prudkou hlavičkou poslal loptu presne k pravej žrdi. V ďalšom priebehu to bol najmä boj s množstvom súbojov.

V druhom dejstve striedajúci domáci Roofe dostal červenú kartu len po šiestich minútach pobytu na ihrisku, keď vysokou nohou kopol do hlavy brankára Kolářa a spôsobil mu nepríjemné krvavé zranenie. Nahradiť ho musel 18-ročný mladík Vágner.

Po domácej remíze 1:1 to „zošívaní“ v Glasgowe napokon zvládli perfektne, pretože v 73. minúte dostal po faule druhú žltú, resp. červenú kartu domáci Balogun a z následného priameho kopu výstavne trafil Stanciu. Záver zápasu poznačili strkanice, ktoré mali dohru aj po zápase.

No a Slavisti pocestujú opäť na ostrovy. Vo štvrťfinále Európskej ligy UEFA 2020/2021 sa totiž stretnú s Arsenalom Londýn. Nováčik tejto fázy súťaže španielska FC Granada si zmeria sily s Manchestrom United, Ajax Amsterdam zas s AS Rím a GNK Dinamo Záhreb, ktorý sa postaral o vyradenie Mourinhovho Manchestru City, vyzve FC Villarreal. 8. apríla sú na programe prvé zápasy o týždeň nato odvety.

Nechutný pozápasový incident

Víťazstvo Slavie malo vo štvrtok v Ibrox Parku nechutnú dohru. Domáci klub obvinil slavistu Ondřeja Kúdelu z rasizmu a v útrobách štadióna hráča českého majstra fyzicky napadol domáci stredopoliar Glen Kamara. Hostia museli opustiť štadión s policajným sprievodom.

„Zošívaní“ akýkoľvek rasizmus striktne popierajú. Fína Kamaru, ktorý je tmavej pleti, sa zastal aj kouč Steven Gerrard. Celý incident vyšetruje UEFA.

max, TASR, foto: FB Slavia