Domov INÉ Vodné športy Nominačné preteky rozhodli o zložení reprezentácie: Martikán opäť chýba

Nominačné preteky rozhodli o zložení reprezentácie: Martikán opäť chýba

Dvojnásobný olympijský šampión vo vodnom slalome Michal Martikán sa už druhý rok po sebe nedostal do slovenskej reprezentácie. Nebude tak štartovať ani na nadchádzajúcich ME v Liptovskom Mikuláši, ktoré sú na programe 26.-29. mája. Definitívne o tom rozhodli druhé nominačné preteky, ktoré sa konali v Čunove.

V kategórii C1 bude za Slovensko jazdiť Matej Beňuš, Marko Mirgorodský a Alexander Slafkovský. Martikán v priamom súboji neuspel proti Mirgorodskému.

„Vyradili sa medzi sebou dve lode, ktoré sú schopné jazdiť do prvej desiatky. Je to smola, ale bohužiaľ tak to je,“ povedal podľa canoe.sk Róbert Orokocký, športový riaditeľ Slovenskej kanoistiky sekcie divoká voda.

V K1 mužov nebude chýbať v národnom tíme strieborný z Tokia Jakub Grigar, doplnili ho Martin Halčin a Adam Gonšenica. V kategórii K1 žien bude Slovensko na vrcholných podujatiach reprezentovať trio Eliška Mintálová, Zuzana Paňková a Simona Glejteková.

Generačná výmena v K1 nastala po ukončení kariéry dvojnásobnej olympijskej víťazky Eleny Kaliskej a majsterky sveta Jany Dukátovej.

V najmladšej vodnoslalomárskej disciplíne C1 sa medzi reprezentačnú trojicu prebojovali Zuzana Paňková, Soňa Stanovská a Emanuela Luknárová. Všetky menované sú zároveň aj v reprezentácii do 23 rokov.

red, TASR, foto: facebookNačítať viac podobných článkov
Načítať viac od autora SZ
Načítať viac v kategórii Vodné športy
Komentáre sú uzavreté

Pozri tiež

Beňuš v SP vo vodnom slalome najlepší zo Slovákov

Na záverečnom podujatí svetového pohára vo vodnom slalome v katalánskom La Seu d’Urg…