Domov HOKEJ Nová sezóna NHL by mala začať od 1. januára

Nová sezóna NHL by mala začať od 1. januára

Vedenie zámorskej hokejovej NHL má naďalej cieľ odštartovať nasledujúci ročník 2020/2021 na Nový rok. Ako uviedol zástupca komisára NHL Bill Daly, počíta sa s kompletným programom základnej časti, počas ktorej tímy odohrajú 82 zápasov.

Podobne ako basketbalová NBA, aj súťažný ročník 2019/2020 za morom sa dohral v takzvanej bubline, ktorú hostili kanadské mestá Edmonton a Toronto.

Od posledného finálové zápasu vedenie NHL pripravuje nový ročník 2020/2021, ktorý by mal podľa priania kompetentných odštartovať s príchodom nového roka.

Či sa tak skutočne stane, je otázne. Komisariát NHL načrtol aj možnosť, že v nasledujúcej sezóne sa budú musieť fanúšikovia zaobísť bez zámorského profi hokeja.

„Naším cieľom je odštartovať sezónu 1. januára a odohrať ju v plnom rozsahu. Napriek tomu sme si stále vedomí, že to všetko závisí na mnohých faktoroch, takže sezóna môže mať napokon úplne inú podobu.

Možno nebudeme hrať do leta, možno nezačneme 1. januára. Ktovie, stále pretrváva mnoho neistoty,“ povedal Daly pre zámorské médiá.

V súvislosti so začiatkom nového ročníka NHL sa pôvodne spomínal začiatok decembra, neskôr aj druhá polovica posledného tohtoročného mesiaca. Aktuálne sa však všetko sústreďuje na to, aby mohol nový ročník odštartovať 1. januára.

Sezónu 2019/2020 sa v NHL podarilo ukončiť v závere septembra, pretože predtým bola prerušená na viac ako štyri mesiace. Stanleyho pohár získal klub Tampa Bay Lightning so slovenským obrancom Erikom Černákom.

sam, SITA, foto: SITA Načítať viac podobných článkov
Načítať viac od autora SZ
Načítať viac v kategórii HOKEJ
Komentáre sú uzavreté

Pozri tiež

Buček bude v kariére pokračovať v Třinci

Jeden z najlepších hráčov posledných rokov najvyššej slovenskej hokejovej súťaže Samuel Bu…