Domov INÉ Novým prezidentom SZFB sa stal Kopejtko

Novým prezidentom SZFB sa stal Kopejtko

Novým prezidentom Slovenského zväzu florbalu (SZFB) sa stal Martin Kopejtko. Doterajší šéf Oto Divinský sa o pokračovanie vo funkcii neuchádzal, informovala tlačová správa SZFB.

Delegáti na historicky prvej online konferencii Slovenského zväzu florbalu rozhodli, že Kopejtko sa stal v poradí piatym šéfom zväzu. „Som presvedčený, že florbal na Slovensku má oprávnenú ambíciu pracovať efektívne na profesionalizácii zväzu a klubov, edukácii rozhodcov a trénerov, zvyšovať sledovanosť a mediálnu pozornosť a prinášať ročný postupný nárast členskej základne,“ povedal nový prezident SZFB Kopejtko a dodal:

„Mojím cieľom je zatraktívniť celoštátne súťaže a produkovať pod našimi krídlami najlepšiu školskú športovú súťaž. Na športovom poli sa chcem podieľať na úspechu, ktorý vidím v postupe oboch našich seniorských reprezentácií v svetovom rankingu a zaviesť tradíciu slovenského pohára, aby sme dokázali vhodným modelom nadchnúť a zapojiť aj kluby na nižších úrovniach.“

Okrem najvyššej funkcie bolo zvolených aj päť členov Prezídia SZFB. Zástupcom športovcov je Juraj Matejka, ďalšími členmi sú Juraj Hvozdík, Patrik Bulko, Roman Cíbik, Jakub Klobučník, Miroslav Kunštek. Predsedom Disciplinárnej komisie SZFB zostáva Pavol Vrábeľ a podpredsedom tej istej komisie je naďalej Stanislav Terez.

red, TASR, foto: FB Načítať viac podobných článkov
Načítať viac od autora SZ
Načítať viac v kategórii INÉ
Komentáre sú uzavreté

Pozri tiež

Slovenskí bejzbalisti sa pri premiére na ME víťazstva nedočkali

Slovenskí bejzbalisti sa minulý týždeň vôbec po prvýkrát predstavili na vrcholnom medzinár…