Domov BASKETBAL Nugetky to dokázali! Otočili sériu a vyradili topfavorita

Nugetky to dokázali! Otočili sériu a vyradili topfavorita

Od začiatku aktuálne stále bežiacej sezóny NBA sa hovorí o tom, ktorý z tímov vyhrá bitku o Los Angeles. Práve v meste anjelov, v dvoch rivalských kluboch, sa totiž počas prestupového letného okna stretlo hneď niekoľko hviezd ligy. Vysnené finále Západnej konferencie medzi Lakers a Clippers sa však nekoná. Môžu za to „Nugetky“ z Denveru.

LeBron James a Anthony Davis v drese LA Lakers a proti ním Kawhi Leonard a Paul George v drese LA Clippers. To malo byť podľa mnohých odborníkov vyvrcholenie bojov play-off v Západnej konferencii.

PREČÍTAJTE SI TIEŽ: NBA sa vracia, v bubline

Lakers hladko, Clippers s pohodlným náskokom

Všetko nasvedčovalo tomu, že k veľkej „bitke o LA“, ako to zámorskí novinári nazvali ešte na začiatku sezóny, skutočne v konferenčnom finále dôjde.

Lakers vedení nestarnúcim LeBronom Jamesom do finále postúpili pomerne hladko, keď si najskôr poradili s Portlandom a následne aj Houstonom, zhodne 4:1 na zápasy.

Namierené do finále mali aj Clippers, ktorí po tom, čo zdolali húževnatý Dallas 4:2 na zápasy, v druhom kole s Denverom vyhrávali už 3:1 na zápasy a mala to byť len otázka času, kedy sa jednotka a dvojka Západnej konferencie po základnej časti stretne vo finále.

Proti sa však postavili Murray s Jokičom.

Dokonalý obrat

Jamal Murray, ktorý doslova vystrieľal Denveru postup z prvého kola, keď v sérii s Utahom hranej na plný počet zápasov dosiahol priemer 31,5 bodu na zápas, pričom až dvakrát pokoril 50-bodovú hranicu, nebol v prvých zápasoch proti Clippers taký dominantný.

Zodpovednosť však na svoje plecia prevzal srbský basketbalista Nikola Jokič, ktorý až päťkrát dosiahol double-double a v poslednom zápase dokonca triple-double.

Basketbalista prezývaný príznačne „Joker“ dosiahol v sérii proti Clippers double-double dokonca v priemerných hodnotách (24,5 bodu a 13,5 doskoku na zápas).

Najmä vďaka týmto dvom denverským hráčom losangeleskému celku okolo minuloročného víťaza ligy (vtedy v drese Toronta) Kawhi Leonarda nestačil na postup do konferenčného finále ani náskok 3:1.

Nugetky navyše pridali aj skvelú obranu, keď v posledných štyroch zápasoch dovolili Clippers prekročiť stobodovú hranicu len raz a dokázali ich udržať v priemere na hranici 97 bodov na zápas.

Nuggets si vynútili siedmy zápas a v ňom už opäť úradoval Murray, ktorý zaznamenal 40 bodov a potiahol Denver do finále Západnej konferencie, kde sa Nugetky dostali naposledy v roku 2009.

Mimochodom Denver Nuggets sa stal prvým tímom histórie NBA, ktorý vyhral dve play-off série hrané na sedem zápasov po sebe.

Denver o prvé finále

Proti najväčšiemu favoritovi na zisk trofeje Los Angeles Lakers si Nugetky zahrajú o svoju historicky prvú účasť vo veľkom finále NBA.

Zaujímavosťou je, že v ňom budú chýbať prvý a druhý tím Východnej konferencie.

Milwaukee Bucks ako vôbec najlepší tím základnej časti NBA vyradil piaty tím tabuľky východnej konferencie Miami Heat, a to prekvapivo hladko 4:1 na zápasy. Obhajca titulu a druhý tím Východu po základnej časti Toronto Raptors nestačil v sedemzápasovej sérii na Boston Celtics.

Zo štvorice, ktorá má ešte šancu na titul, ho nikdy nezískal jedine Denver.ano, foto: SITA, facebook

Načítať viac podobných článkov
Načítať viac od autora SZ
Načítať viac v kategórii BASKETBAL
Komentáre sú uzavreté

Pozri tiež

Slováci vstúpili do kvalifikácie dvomi prehrami

Slovenská mužská basketbalová reprezentácia prehrala v úvodnom vystúpení v A­‑skupine kval…