Domov FUTBAL O Haalanda majú záujem veľkokluby, Dortmund s ním však počíta

O Haalanda majú záujem veľkokluby, Dortmund s ním však počíta

V posledných týždňoch sa začalo vážne špekulovať o tom, či jeden z najväčších futbalových talentov nezmení v lete dres. O služby nórskeho útočníka Erlinga Haalanda vraj majú záujem veľkokluby Bayern Mníchov i FC Barcelona. Jeho aktuálny zamestnávateľ však s jeho odchodom nepočíta.

Nemeckému tímu Borussia Dortmund hrozí, že v budúcej sezóne nebude hrať Ligu majstrov, keďže klub sa aktuálne v bundesligovej tabuľke nachádza až na piatom mieste. Navyše na štvrtú priečku zaisťujúcu účasť v LM stráca po 27. kole už sedem bodov.

Aj to rozprúdilo debaty o tom, že nórsky supertalent Erling Haaland by mohol po sezóne zmeniť dres a zamieriť do tímu s lepšími vyhliadkami na najlepšiu súťaž na starom kontinente.

Bayern či Španielsko?

Najskôr sa objavili špekulácie, že Borussii by 20-ročného kanoniera mohol uchmatnúť líder Bundesligy Bayern Mníchov. Šéf exekutívy Bavorov Karl­-Heinz Rummenigge však tieto reči rázne odmietol. „Odkiaľ tieto klebety pochádzajú? Nič o tom neviem. Jediné, čo môžem povedať je, že na poste hrotového útočníka máme najlepšieho možného hráča Roberta Lewandowského.

Jeho kontrakt vyprší v roku 2023,“ pripomenul Rummenigge pre magazín Bild. Ďalšie špekulácie vyvolala cesta Erlingovho otca Alfieho spoločne s jeho agentom Minom Raiolom do Španielska, kde sa mali údajne stretnúť so zástupcami FC Barcelony i Realu Madrid.

Podľa katalánskych médií sa najmä FC Barcelona intenzívne zaujíma o príchod Nóra. Staronový prezident klubu Joan Laporta sa mal údajne vo štvrtok stretnúť s Alfom Haalandom i hráčovým agentom. Obaja sa údajne nebránia prestupu talentovaného kanoniera do Barcelony, všetko však bude záležať od výšky odstupného.

S Erlingom počítame

Na druhej strane, Erlingov aktuálny klub s odchodom svojho klenotu nepočíta. Zmluva 20-ročného nórskeho útočníka s Borussiou vyprší v roku 2024 a klauzula o možnosti prestupu vstúpi do platnosti v roku 2022.

„Situáciu sme sledovali, ale nemáme žiadny dôvod na obavy,“ reagoval šéf BVB Sebastian Kehl. „Iba nedávno sme hovorili s Minom a otcom. Bol to dobrý a otvorený rozhovor. Naše stanovisko je jasné, počítame s Erlingom,“ dodal funkcionár Borussie.

sam, TASR, foto: TASR/APNačítať viac podobných článkov
Načítať viac od autora SZ
Načítať viac v kategórii FUTBAL
Komentáre sú uzavreté

Pozri tiež

Istanbul môže prísť o finále LM

Konanie finále futbalovej Ligy majstrov 2020/21 v Istanbule je ohrozené. Anglicko totiž pr…