Domov TENIS Opäť hrozí odklad Roland Garros

Opäť hrozí odklad Roland Garros

Po tom, čo bola minulá tenisová sezóna výrazne poznačená pandémiou koronavírusu, bolo jasné, že istým obmedzeniam sa nevyhne ani tá aktuálna. Najviac si to „odniesli“ fanúšikovia, ktorí vo väčšine prípadov nemôžu sledovať zápasy priamo na dvorcoch. Momentálne sa však zdá, že francúzsky grandslamový turnaj postihne podobný osud ako vlani.

Aj tohtoročnému tenisovému grandslamu Roland Garros hrozí odklad. Pripustila to francúzska ministerka športu Roxana Maracineanuová v rozhovore pre stanicu France Info.

Najslávnejšie antukové podujatie tenisového kalendára je naplánované od 23. mája do 6. júna, jeho konanie však ohrozujú prísne epidemiologické opatrenia, ktoré v krajine vstúpili do platnosti minulý víkend a potrvajú minimálne štyri týždne. Väčšina z nich sa zameriava na Paríž a okolie, teda zahrňuje oblasť konania turnaja.

Podľa Maracineanuovej vláda komunikuje s organizátormi ohľadom možného posunutia termínu. Minulý rok sa pre pandémiu uskutočnil turnaj až koncom septembra.

„V súčasnosti síce pokračuje profesionálny šport, ale snažíme sa minimalizovať riziko šírenia vírusu. Musíme zistiť, či je možné Roland Garros posunúť tak, aby nekolidoval s inými vrcholovými podujatiami,“ uviedla podľa agentúry DPA ministerka športu.

Na opatrenia proti šíreniu koronavírusu už skôr doplatili aj cyklistické preteky Paríž – Roubaix, ktoré preložili z 11. apríla na október.

red, TASR, foto: internet Načítať viac podobných článkov
Načítať viac od autora SZ
Načítať viac v kategórii TENIS
Komentáre sú uzavreté

Pozri tiež

US Open: Djokovičov sen zmaril Medvedev

Srb Novak Djokovič mal jedinečnú možnosť prepísať históriu svetového tenisu. Ak by vyhral …