Domov HOKEJ Ovečkin a spol. si zavarili. Porušili protokol

Ovečkin a spol. si zavarili. Porušili protokol

Štyria ruskí hokejisti v službách tímu NHL Washington Capitals sa počas štvorzápasového tripu v Buffale a v Pittsburghu stretli v jednej hotelovej izbe bez rúšok. Porušili tým koronavírusový protokol NHL a od vedenia súťaže dostali tvrdý trest.

Jedna z najväčších hviezd NHL Alexander Ovečkin a traja ďalší ruskí hokejisti Washingtonu Capitals za porušenie koronavírusového protokolu chýbajú svojmu tímu minimálne v štyroch zápasoch. Okrem kapitána Caps sú na covidovej listine aj útočník Jevgenij Kuznecov, obranca Dmitrij Orlov a brankár Iľja Samsonov.

Posledne menovaný má podľa medializovaných informácií koronavírus a môže tímu chýbať aj dlhšie obdobie. Hráči svoj priestupok oľutovali, ale trestu sa nevyhli. Klub navyše dostal pokutu 100-tisíc dolárov.

„Všetci štyria hráči sú v karanténe, musia vynechať štyri zápasy a potom sa uvidí, čo bude ďalej,“ povedal pre nhl.com tréner Capitals Peter Laviolette, ktorý potvrdil, že hráči boli v kontakte s pozitívne testovaným, ale jeho meno nešpecifikoval. Klub je sklamaný zo správania hráčov a rozhodnutie NHL akceptuje.

„Zaviazali sme sa dodržiavať platné protokoly o COVID-19, aby sme sa ubezpečili, že hráči spolupracujú. Capitals liga potrestala za sociálne interakcie medzi členmi tímu, ktorí boli v úzkom kontakte a nemali na sebe rúška,“ informoval klub.

„Ľutujem rozhodnutie stráviť čas spolu so svojimi spoluhráčmi v našej hotelovej izbe a mimo priestorov šatní,“ uviedla najväčšia hviezda z potrestanej štvorice Ovečkin vo vyhlásení a dodal: „Z tejto skúsenosti sa poučím.“

Hokejisti nemôžu hrať ani karty

Hokejisti v NHL musia počas tejto sezóny dodržiavať prísne opatrenia v súvislosti so šírením koronavírusu. Jedným z najzaujímavejších opatrení je zákaz hrania kariet v lietadle. Kartové hry počas letov sú pre mnohých hráčov obľúbená zábava.

Ako uviedol útočník Brendan Gallagher z Montrealu Canadiens, on a jeho spoluhráči boli počas ciest zvyknutí hrať karty, pričom slovenský útočník Tomáš Tatar veľmi často prehrával. „Skutočne mi chýbajú karty a Tatarova nahnevaná tvár po prehrách,“ povedal Gallagher.

sam, TASR, foto: TASR/APNačítať viac podobných článkov
Načítať viac od autora SZ
Načítať viac v kategórii HOKEJ
Komentáre sú uzavreté

Pozri tiež

Slovan už stratil šancu na postup

Hokejový Slovan Bratislava dostal v tejto sezóne možnosť zahrať si v európskej hokejovej s…