Domov HOKEJ Pánik posilou Lausanne: „Švajčiarsko bola moja prvá voľba“

Pánik posilou Lausanne: „Švajčiarsko bola moja prvá voľba“

Slovenský hokejista Richard Pánik sa zo zámorskej NHL sťahuje do najvyššej švajčiarskej súťaže. Skúsený útočník posilnil tím Lausanne HC, kam ho poslal na hosťovanie jeho klub NHL New York Islanders. „Ostrovania“ už s 31-ročným útočníkom nepočítajú, hoci má s nimi ešte rok platnú zmluvu.

Islanders nedávno umiestnili Pánika na waiver listinu, z ktorej si ho však žiadny iný profiligový klub nevybral. Šikovný Slovák odohral v minulej sezóne za Islanders iba štyri duely v NHL so ziskom jednej asistencie.

Zväčša pôsobil v nižšej zámorskej súťaži AHL, kde obliekal dresy Bridgeportu Islanders a neskôr Chicaga Wolves, s ktorým vyhral prestížny Calderov pohár. V NHL predtým hral aj za Tampu Bay, Toronto, Chicago, Arizonu, Washington a Detroit.

Víťazná premiéra

Podľa webstránky švajčiarskeho klubu podpísal Pánik s Lausanne zmluvu do konca tejto sezóny. „Richard je hráč, ktorý má bohaté skúsenosti s hokejom na najvyššej úrovni.

V tíme môže prevziať úlohu strelca,“ uviedol na adresu slovenského krídelníka tréner Lausanne HC John Fust.

Švajčiarsky klub hľadal ôsmeho legionára po tom, ako sa mu zranil rakúsky útočník Michael Raffl. V Lausanne pôsobí aj ďalší Slovák Martin Gernát.

Pánik po úspešnom absolvovaní lekárskych prehliadok v Lausanne už minulú stredu ráno trénoval s tímom. „Som veľmi šťastný, že môžem pôsobiť vo Švajčiarsku.

Bola to moja prvá voľba. Nemôžem sa dočkať momentu, keď nastúpim za Lausanne v tejto veľmi kvalitnej lige,“ povedal pre klubový web Pánik, ktorý bude nosiť v novom tíme dres s číslom 77.

Premiéru si Pánik vo švajčiarskej lige odkrútil vo víťaznom domácom dueli proti Ajoie (6:2). Lausanne patrí aktuálne 10. miesto tabuľky.

sam, TASR, foto: TASR/Martin PalkovičNačítať viac podobných článkov
Načítať viac od autora SZ
Načítať viac v kategórii HOKEJ
Komentáre sú uzavreté

Pozri tiež

Buček bude v kariére pokračovať v Třinci

Jeden z najlepších hráčov posledných rokov najvyššej slovenskej hokejovej súťaže Samuel Bu…