Domov HOKEJ Peel si už v NHL nepískne

Peel si už v NHL nepískne

V zámorskom športe sa už viackrát stalo, že za neprimerané vyjadrenia lietali pokuty a tresty. Väčšinou však ide o hráčov či členov realizačného tímu. Tentokrát si však na jazyk nedal pozor skúsený arbiter, ktorý v najlepšej hokejovej lige odpískal úctyhodných 1 343 zápasov v základnej časti, ku ktorým pridal aj 90 vo vyraďovacích bojoch. Tieto čísla už nerozšíri.

Hokejový rozhodca Tim Peel už nikdy nebude pískať zápasy NHL. Vedenie profiligy ho potrestalo po incidente z minulotýždňového zápasu medzi Nashvillom Predators a Detroitom Red Wings.

Mikrofóny zachytili podivnú komunikáciu medzi arbitrami po vylúčení jedného z hráčov Nashvillu. Incident sa stal na konci piatej minúty druhej tretiny, keď Viktor Arvidsson jemne postrčil Jona Merrila a na prekvapenie všetkých putoval na trestnú lavicu za podrazenie.

„Nebolo to nič hrozné, ale chcel som dať Nashvillu sku… trest v úvode,“ povedal Peel svojmu kolegovi Kellymu Sutherlandovi.

„Peel už nikdy nebude rozhodovať zápas NHL. Nič nie je dôležitejšie ako integrita súťaže. Správanie Tima Peela je v priamom rozpore so základnými princípmi, ktoré vyžadujeme od rozhodcov, a ktoré očakávajú fanúšikovia, hráči, tréneri a všetci tí, ktorých niečo spája s ligou.

Neexistuje žiadne ospravedlnenie na jeho komentár bez ohľadu na kontext či jeho úmysel,“ citovala agentúra AFP viceprezidenta NHL pre hokejové operácie Colina Campbella.

sam, TASR, foto: internet Načítať viac podobných článkov
Načítať viac od autora SZ
Načítať viac v kategórii HOKEJ
Komentáre sú uzavreté

Pozri tiež

Buček bude v kariére pokračovať v Třinci

Jeden z najlepších hráčov posledných rokov najvyššej slovenskej hokejovej súťaže Samuel Bu…