Domov FUTBAL Perez trvá na vzniku Európskej Superligy

Perez trvá na vzniku Európskej Superligy

Prezident Realu Madrid Florentino Perez v nedeľu na zhromaždení členov klubu opäť presadzoval myšlienku založenia Európskej Superligy (ESL).

V apríli roku 2021 sa tucet najväčších európskych klubov prihlásil ku kontroverznému projektu, ktorý sa po silnom odpore fanúšikov a riadiacich orgánov futbalu rozpadol.

Zatiaľ, čo väčšina klubov od vzniku ESL upustila, Real Madrid, Barcelona a Juventus ho naďalej podporujú. „Nikdy nebol dohodnutý konkrétny formát Superligy. Myslíme si, že by sa to mohlo meniť v závislosti od rôznych kontextov.

Cieľom ligy je modernizovať futbal. Je nevyhnutné ponúknuť fanúšikom zápasy vysokej kvality. UEFA s jej zmenou a prestavbou Ligy majstrov ide mylne opačným smerom,“ povedal Perez na klubovom stretnutí.

Futbal prirovnal k tenisu, kde sa špičkoví hráči zvyčajne stretávajú niekoľkokrát do roka. „Aký zmysel má pripraviť fanúšikov o veľké zápasy? Nadal a Federer sa stretli viac ako 40-krát.

Nadal a Djokovič hrali spolu 59-krát. Je to nuda? Liverpool a Real Madrid sa za 67 rokov stretli len deväťkrát,“ citovala Pereza agentúra AFP.

Na mušku si vzal aj prezidenta Paríža Saint­‑Germain Nassera Al­‑Khelaifiho, ktorý je zároveň prezidentom Asociácie európskych klubov (ECA):

„Prezident ECA povedal, že Real Madrid spustil projekt ECL, pretože sa bál konkurencie. Možno mu treba pripomenúť, čo je Real Madrid zač – najoceňovanejší klub v histórii.“

red, TASR, foto: FB Načítať viac podobných článkov
Načítať viac od autora SZ
Načítať viac v kategórii FUTBAL
Komentáre sú uzavreté

Pozri tiež

Prvé El Clásico v sezóne ovládol Real

Futbalisti Realu Madrid zvíťazili v šlágri 9. kola španielskej La Ligy nad FC Barcelona 3:…