Domov FUTBAL Peter Petráš: Inter sa v druhej lige nestratí

Peter Petráš: Inter sa v druhej lige nestratí

Peter Petráš, bývalý slovenský reprezentant vstúpil do veľkého futbalu práve v Interi, do ktorého prišiel v roku 2001 z MFK Dubnica. Po odchode z Pasienkov v roku 2005 vystriedal viaceré slovenské a zahraničné kluby, aby sa znova na záver kariéry vrátil do Interu.

Do Interu ste sa z hosťovania z FC Petržalka akadémia vrátili preto, aby ste mu pomohli postúpiť do II. ligy. Podarilo sa to splniť, takže ste iste veľmi spokojný?

Vrátil som sa hlavne pomôcť Interu, keďže sme postúpili do druhej ligy moje želanie bolo vypočuté. Mám z toho veľkú radosť. V podstate mám dva postupy, jeden z FC Petržalka akadémia, za ktorý som hrával na jeseň a druhý s Interom. S týmito klubmi som bol aj majstrom Slovenska.

Jar ste mali skutočne skvelú, keď ste z pätnástich stretnutí ani raz neprehrali a dvanásťkrát ste vyhrali…

V druhej polovici súťaže sme mali výbornú a ustálenú formu. Tréner tlačil na mužstvo, aby do každého zápasu išlo s veľkým odhodlaním vyhrať a nakoniec sme šľapali ako dobre namazaný stroj.

Postup ste si vybojovali až v poslednom kole, bol FC Rohožník pre vás veľkým súperom a rivalom?

Aj toto mužstvo si zaslúži pochvalu za predvedené výkony. Držalo sa nás ako kliešť, neustále na nás vyvíjalo tlak, takže nemohli sme ani na chvíľu poľaviť. Napokon oproti minulej sezóne sme získali o 16 bodov viac. Myslím si, že je lepšie postúpiť v poslednom kole, ako keby sa tak stalo oveľa skôr.

V súťaži ste dali až 93 gólov. Nemyslíte, že pri presnejšej streľbe ich mohlo byť aj sto?

Súhlasím, ale aj toto číslo je neskutočné, takisto treba zobrať do úvahy, že každá šanca sa nevyužije.

Druhá liga je pre vás zaslúženou odmenou a zároveň veľkou výzvou, na čo si v nej trúfate?

V tejto chvíli ťažko na to odpovedať, v mužstve máme veľa mladých hráčov, ktorí sa budú musieť vyrovnať so zvýšenými nárokmi. Tiež som zvedavý, ako to zvládnu, som však optimista, verím, že sa v II. lige nestratíme. 

Pokiaľ budem zdravý a prospešný pre mužstvo, tak chcem ešte hrať. Robím si aj trénerskú A­‑licenciu, takže po skončení kariéry prejdem do inej pozície.

Milan Valko, foto: SITA

Načítať viac podobných článkov
Načítať viac od autora SZ
Načítať viac v kategórii FUTBAL
Komentáre sú uzavreté

Pozri tiež

Ovečkin to vie aj v kopačkách, skóroval za Dinamo

Ruský hokejový kanonier Alexander Ovečkin ukázal, že góly vie strieľať aj na futbalových t…