Domov AUTO - MOTO Peugeot 2008 sa páči po celom svete

Peugeot 2008 sa páči po celom svete

74587-2-peugeot-2008-ext1

Malý veľký crossover, teda model spájajúci, alebo ak chcete, kombinujúci, vlastnosti viacerých segmentov mal svoju premiéru v roku 2013. Zaujal svojou typickou francúzskou eleganciou, solídnymi dynamickými a aj neutrálnymi jazdnými vlastnosťami.

S úspechom sa stretol prakticky po celom svete, predalo sa viac ako pol milióna kusov v Európe, ale aj v Brazílii a v Číne. Model 2008 sa tak stal najglobálnejším produktom značky Peugeot. V Európe sa tento úspech premietol do pódiového umiestnenia v segmente, ktoré vozidlo obsadilo od uvedenia na trh.

Svieža tvár

Peugeot 2008 prichádza na trh s novou tvárou. Jeho dizajn je výraznejší, malé SUV je skutočne príťažlivé. Má rozšírené blatníky, vertikálnu mriežku chladiča a mohutnejšie prahové lišty. V ponuke farieb zaujme módna biela ako aj nová červená farba karosérie Rouge Ultimate.

74587-3-peugeot-2008-ext2a

Úrovne výbav Access, Active a Allure dopĺňa športovo ladená GT Line. Je veľmi obľúbená aj na kľúčových modeloch značky Peugeot (208, 308 a 508) a ponúka športovú a elegantnú atmosféru v červeno-čiernej kombinácii. Skutočná lahôdka.

Suverén na cestách

Peugeot 2008 sa mimoriadne ľahko ovláda, priam intuitívne. Stojí za tým interiér Peugeot i-Cockpit. Jeho súčasťou je aj dotykový tablet, ktorý slúži viacerým zariadeniam. Mobil je naporúdzi vďaka Mirror Screenu, ktorý je pripojený cez MirrorLink a Apple Carplay. Nechýba cúvacia kamera.

74587-1-peugeot-2008-interier

Zíde sa aj elektronika Active City Brake a pakovací asistent. Takáto široká výbava je zriedkavá v tomto segmente. So systémom Grip Control, ktorý pomáha zlepšiť záber prednej poháňanej nápravy, si Peugeot 2008 trúfa aj do ťažšieho terénu. Všetky verzie majú výnimočné dynamické správanie.

Auto je v ponuke s viacerými motormi. Všetky majú emisný certifikát Euro 6 a poskytujú jazdné vlastnosti na vysokej úrovni a zároveň majú nízku spotrebu. Štyri z nich sú najlepšie vo svojom segmente, vrátane malolitrážneho benziniaka 1,2 l PureTech (130 k).

ŠPORT žurnál 03/2016 (Vlado Dimov, foto: PSA)

Načítať viac podobných článkov
Načítať viac od autora SZ
Načítať viac v kategórii AUTO - MOTO
Komentáre sú uzavreté

Pozri tiež

F1: Verstappen má po VC Kanady už 46-bodový náskok na Péreza

Holanďan Max Verstappen z tímu Red Bull zvíťazil na Veľkej cene Kanady, deviatom podujatí …