Domov TENIS Po návrate v Dauhe sa Federer sústredí na Wimbledon

Po návrate v Dauhe sa Federer sústredí na Wimbledon

Švajčiarsky tenista Roger Federer sa na turnaji v katarskej Dauhe vrátil na kurty po viac ako roku. Po víťazstve nad Britom Evansom (7:6, 3:6, 7:5) následne nestačil na Gruzínca Basilašviliho, proti ktorému nevyužil mečbal a vypadol po výsledku 6:3, 1:6, 5:7.

Tridsaťdeväťročný veterán následne oznámil, že sa nezúčastní na nadchádzajúcom turnaji ATP v Dubaji. „Bolo skvelé byť opäť na ATP Tour, užíval som si každú minútu.

Rozhodol som sa však, že teraz bude pre mňa najlepšie vrátiť sa späť k tréningu,“ informoval Federer a popísal svoje pocity z prvého súťažného predstavenia od semifinálovej prehry s Novakom Djokovičom na Australian Open 2020:

„Mám za sebou dlhú cestu. Som momentálne šťastný, že som odohral dva trojsetové zápasy s kvalitnými súpermi. To je pre mňa dôležitý krok vpred.“

Cieľom je Wimbledon, ale možno sa vráti skôr

Pre 20-násobného grandslamového víťaza bude teraz prioritou dostať sa do stopercentnej kondície do štartu Wimbledonu. „Možno sa dostanem do formy skôr, to by bol bonus.

Ešte sa iba uvidí, ako budú moje telo a koleno zvládať zaťaženie a akú prípravu zvolím pre to, čo môže v podstate byť začiatok mojej sezóny. Chcel by som byť na sériu trávnatých turnajov pripravený,“ povedal Švajčiar, ktorý má za sebou dva menšie operačné zákroky kolena.

Osemnásobný víťaz Wimledonu sa ešte úplne nerozhodol, ako pojme antukovú sezónu, nevyjadril sa ani k účasti na olympiáde v Tokiu. „Ak budem chcieť hrať zápasy skôr, nebudem mať inú možnosť, ako hrať na antuke.

Môže to byť pre mňa zlé, alebo dobré. To všetko sa ukáže až po tréningu. Úprimne si však nemyslím, že by mi veľmi ublížilo, ak by som sa skúsil vrátiť už skôr,“ vyjadril sa Federer optimisticky.

red, TASR, foto: FBNačítať viac podobných článkov
Načítať viac od autora SZ
Načítať viac v kategórii TENIS
Komentáre sú uzavreté

Pozri tiež

US Open: Djokovičov sen zmaril Medvedev

Srb Novak Djokovič mal jedinečnú možnosť prepísať históriu svetového tenisu. Ak by vyhral …