Domov TENIS Polášek pôjde na OH s Kleinom

Polášek pôjde na OH s Kleinom

Slovenský tenista Filip Polášek si za svojho deblového partnera na OH 2020 v Tokiu vybral Lukáša Kleina. Člen NTC spĺňa hlavnú podmienku – figuruje v trojstovke svetového rebríčka ATP vo dvojhre alebo štvorhre.

Informáciu o Poláškovej voľbe potvrdil aj Igor Moška, generálny sekretár Slovenského tenisového zväzu: „Áno, je to tak. Na olympiáde nás vo štvorhre budú reprezentovať Filip Polášek a Lukáš Klein,“ uviedol Moška pre oficiálnu webovú stránku STZ.

Kleinovi momentálne patrí 256. priečka vo dvojhre a 257. vo štvorhre. Zatiaľ si však nepripísal ani jeden štart v Davisovom pohári, čo je tiež jedno z kritérií, ktoré sa od hráča vyžadujú.

„Podľa môjho názoru táto podmienka o počte štartov platí, ak by bol pozvaný do tímu, ale odmietol by štart. Lukáš bol kapitánovi Tiborovi Tóthovi k dispozícii, ale nominácia ho vždy minula. Myslím si teda, že to bude v poriadku. Uvidíme, ako sa k tomu postaví Medzinárodná tenisová federácia,“ vysvetlil Moška.

Šancu má aj Gombos

Generálny sekretár zväzu zároveň dodal, že Slovensko by malo mať v Tokiu zastúpenie aj vo dvojhre: „Mám informáciu, podľa ktorej by mal mať istotu štartu vo dvojhre Norbert Gombos. Počkajme však ešte, kým to bude aj čierne na bielom.“

red, TASR, foto: Načítať viac podobných článkov
Načítať viac od autora SZ
Načítať viac v kategórii TENIS
Komentáre sú uzavreté

Pozri tiež

LAVER CUP: Tím sveta po prvýkrát vyhral, Federer sa rozlúčil

Uplynulý víkend patril v Londýne tenisu. Stretli sa tu totiž najlepší hráči súčasnosti na …