Domov TENIS Polášek: Urobíme všetko preto, aby zisk medaile nebol nereálny

Polášek: Urobíme všetko preto, aby zisk medaile nebol nereálny

Smer Tokio nabrala v sobotu ďalšia časť slovenskej výpravy. Na hry XXXII. olympiády odcestovali z Bratislavy aj tenisti Filip Polášek s Lukášom Kleinom. Práve táto dvojica by mohla priniesť Slovensku úspech, hoc aj medailový.

Špecialista na štvorhru Filip Polášek je naším najväčším želiezkom v ohni na blížiacich sa olympijských hrách v Tokiu. Na začiatku tohto roku si splnil sen, keď si pripísal svoj prvý grandslamový vavrín na turnaji Australian Open. Aj preto si od neho slovenskí fanúšikovia sľubujú veľa. Nad hodnotou prípadného úspechu pod piatimi kruhmi však premýšľať nechce.

„Grandslamové turnaje sú najviac v našom športe, olympiáda je najväčšie športové podujatie vôbec. Všetko sú to unikátne turnaje, neporovnával by som to. Akákoľvek medaila by bola úspechom. Urobíme všetko preto, aby jej zisk nebol nereálny,“ povedal pred odchodom v Bratislave na stretnutí s novinármi.

V Melbourne Polášek trium­foval s Chorvátom Ivanom Dodigom, pre Tokio si však musel vybrať kolegu zo Slovenska. Stal sa ním Lukáš Klein:

„Trénovali sme spolu týždeň. Čas na zohratie máme, od pondelka budeme mať kurty k dispozícii aj priamo na mieste. Obaja sme zdraví a ak nám to sadne, môže byť z toho naozaj dobrý výsledok,“ povedal náš elitný tenista ešte pred odchodom.

red, TASR, foto: FB Načítať viac podobných článkov
Načítať viac od autora SZ
Načítať viac v kategórii TENIS
Komentáre sú uzavreté

Pozri tiež

ITF v Trnave: Šramková s titulom v debli, Schmiedlovej neostali sily na finále

Trnava hostila minulý týždeň ženský tenisový turnaj na tvrdom povrchu ITF WTT W60, na ktor…