Domov INÉ TALENTY Prepracovala sa až k titulu majsterky Európy

Prepracovala sa až k titulu majsterky Európy

Nedávne majstrovstvá Európy v kulturistike, fitnes, bodyfitnes a bikiny fitnes v španielskej Santa Susanne sa pre Slovensko skončili veľkým úspechom.

Slovenskí reprezentanti vybojovali osem zlatých, dve strieborné a štyri bronzové medaily. V kvalitnej konkurencii 1500 štartujúcich zo 44 krajín je to skvelý výsledok.

Dve zlaté medaily získala Kristína Juricová, ktorá štartovala v kategórii fitnes nad 163 cm. Súťažila aj v kategórii junioriek, kde tiež vyhrala.

„V mojej kategórii štartovalo osem pretekárok. Mojou najväčšou súperkou bola kolegyňa z reprezentácie Eva Baníková.

Na majstrovstvách Slovenska ma porazila, teraz som jej prehru vrátila. V dobrej forme sa však prezentovala aj ruská reprezentantka Julia Postiková. Zisk dvoch zlatých medailí pre mňa znamená veľmi veľa.

Získala som obrovskú motiváciu do ďalšieho tréningu,“ povedala Kristína Juricová.

V detskom fitnese získala dobré základy

Pretekárka z Trenčína sa fitnesu venuje od šiestich rokov a jej trénerkou je Mariana Holbová. Dobré základy získala v detskom fitnese.

„Moje prvenstvo je veľmi cenné, lebo som mám iba 16 rokov a súťažiť so staršími pretekárkami je veľmi ťažké. Preto sa v najbližšom období zameriam na rozvoj svalstva.“

Chce uspieť aj na MS

Po ME si mladučká Trenčanka dopriala oddych, ale v týchto dňoch už začala s tréningom aj s gymnastikou. „Chcela by som sa pripraviť na druhý vrchol sezóny a to budú majstrovstvá sveta.

Bola by som veľmi rada, keby som na svetovom šampionáte nadviazala na dobré výsledky z ME.“

Vzorom Kristíny je ruská reprezentantka Oksana Grishina, ktorá už súťaži medzi profesionálkami. „Keďže som veľmi mladá, tak teraz nemôžem hovoriť o tom, či by som niekedy chcela ísť medzi profesionálky.

Teraz by som chcela uspieť na MS a na budúci rok obhájiť svoje pozície na ME,“ dodala Kristína Juricová.

„V Španielsku nás reprezentovalo 48 pretekárov, čo bolo najviac v histórii slovenskej účasti na kontinentálnom šampionáte. Na ME sme mali dievčatá, ktoré vyšli z veľkej základne detského fitnes.

Svojimi výsledkami dokázali, že sa o budúcnosť tohto športu nemusíme obávať. Práve naopak, ich výsledky jasne dokazujú, že práve v nich máme ohromný potenciál, ktorý je zárukou toho, že o slovenskom fitnes budeme v budúcnosti ešte veľakrát počuť,“ povedal tréner Ľubomír Hečko.

Poďakovanie

„Chcela by som sa poďakovať asociácií za umožnenie súťažiť na takom podujatí ako sú ME, nadácii STARS for STARS za nenahraditeľnú podporu a samozrejme aj mojej trénerke Mariane Holbovej a klubu Fitness Gabrhel.“

Juraj Valko, foto: archív KJ

Tento článok je súčasťou týždenníka ŠPORT žurnál č. 20, v ktorom nájdete aj veľa ďalších zaujímavých informácií. 

http://sportzurnal.sk/2091/sport-zurnal-20-sportove-rodiny-prinasaju-uspechy-aj-slovensku/

Chcete viac? Predplaťte si ŠPORT žurnál Predplatné ŠPORT žurnál

Načítať viac podobných článkov
Načítať viac od autora Admin
Načítať viac v kategórii TALENTY
Komentáre sú uzavreté

Pozri tiež

Bude bojovať o účasť na Olympijských hrách

Na nedávnych Svetových hrách v poľskom Wroclawe vybojovala pre Slovensko bronzovú medailu …