Domov INÉ Prezident MOV odmieta bojkot ZOH

Prezident MOV odmieta bojkot ZOH

Prezident Medzinárodného olympijského výboru (MOV) Thomas Bach v piatok odmietol výzvy na bojkot zimnej olympiády 2022 v Pekingu. Volajú po ňom viaceré ľudskoprávne organizácie, najmä pre prenasledovanie ujgurského obyvateľstva zo strany čínskeho režimu.

Podľa Bacha však takýto krok nič nevyrieši. „Bojkotom sa nikdy nič nedosiahlo, tak ako v roku 1980,“ povedal šéf olympijského hnutia po piatkovom 137. zasadnutí MOV s odkazom na bojkot OH v Moskve zo strany viacerých západných krajín po sovietskej invázii do Afganistanu.

„Sovieti potom odišli z Afganistanu v roku 1989. Bojkot tak neposlúžil ničomu inému, iba potrestal vlastných športovcov a viedol k odvetnej akcii na hrách 1984 v Los Angeles.

Prečo by ste mali trestať športovcov z vašej krajiny iba preto, že máte spor s vládou inej krajiny?“ pýtal sa Bach, ktorý sa ako zlatý olympijský medailista v šerme z Montrealu 1976 stal o štyri roky neskôr sám obeťou moskovského bojkotu zo strany vtedajšej NSR.

Proti bojkotu budúcoročnej zimnej olympiády v Číne sa už vyslovili aj predstavitelia Olympijského výboru USA, pripomenula agentúra DPA.

red, TASR, foto: internet    • Zomrel bývalý prezident MOV Jacques Rogge

    Vo veku 79 rokov zomrel bývalý prezident Medzinárodného olympijského výboru (MOV) Jacques …
Načítať viac podobných článkov
Načítať viac od autora SZ
Načítať viac v kategórii INÉ
Komentáre sú uzavreté

Pozri tiež

Moderná gymnastika: Šillerová majsterkou Slovenska

Majsterkou republiky v modernej gymnastike sa v sobotu v Malinove stala Tereza Šillerová z…