Domov FUTBAL Prvé El Clásico sezóny patrilo Realu

Prvé El Clásico sezóny patrilo Realu

Vinou pandémie koronavírusu sa stalo, že futbaloví fanúšikovia čakali tentoraz na tradičný španielsky megasúboj dosť dlho. Veď posledné El Clásico sa odohralo ešte v marci. Uplynulú sobotu konečne zavítal Real Madrid na barcelonský Camp Nou.

Ani FC Barcelona ani Real Madrid nemajú aktuálne oslnivú formu. Veď „blaugranas“ vyhrali jediný z posledných troch zápasov, i keď v ňom sa na El Clásico naladili dobre. V rámci Ligy majstrov vyprevadili maďarský Ferencvaros zo svojho ihriska debaklom 5:1.

Real v ostatných dvoch zápasoch na svojich súperov nestačil, na domácom trávniku podľahol v ligovom zápase Cadizu a v Lige majstrov si zas z Madridu odniesol cenné víťazstvo donecký Šachtar. Zápasy medzi týmito dvomi rivalmi však bývajú špeciálne.

Rýchly začiatok

Prvý súboj gigantov španielskej La ligy v tomto ročníku začal zhurta. Už v 5. minúte otvoril skóre po peknej prihrávke Benzemu Valverde. Hostia sa z vedenia dlho netešili.

Po rýchlej akcii a prihrávke Albu už Fatimu neostávalo nič iné ako usmerniť loptu za Curtoisa. Na ďalší gól sa potom čakalo až do 63. minúty.

Pri zahrávanej štandardke „bieleho baletu“ potiahol Lenglet Ramosa za dres a po zhliadnutí VARu nariadil rozhodca pokutový kop.

K nemu sa postavil samotný faulovaný kapitán Realu a i keď smer jeho strely Neto vystihol, na dobre umiestnenú loptu k žŕdke si nesiahol.

Domácim sa nepodarilo vyrovnať, a tak sa v 90. minúte pohral Modrič v šestnástke s obranou i Netom, aby takmer do prázdnej brány zasadil Barcelone tretí úder.

VAR je proti Barcelone

Tréner „bieleho baletu“, ktorého víťazstvo proti odvekému rivalovi pravdepodobne zachránilo pred vyhadzovom, bol nadmieru spokojný.

„Som nadšený naším výkonom, konečne som videl súdržnosť. Bolo to tímové víťazstvo. Vyhrali sme zaslúžene 3:1 a mohli sme streliť aj ďalšie góly,“ povedal Zinedine Zidane.

Jeho náprotivok na lavičke katalánskeho veľkoklubu pochopiteľne spokojný byť nemohol, no najviac si posťažoval na VAR. „Asi nerozumiem VAR-u. Mám pocit, že sa používa len na rozhodnutia proti FC Barcelona.

Súbojov s poťahovaním trička ako ten Ramosov s Lengletom býva v šestnástke veľa. Podľa mňa to penalta nebola. A práve toto rozhodnutie malo veľký dopad na výsledok, lebo dovtedy sme hrali dobre,“ povedal Holanďan Ronald Koeman.