Domov INÉ Vodné športy Prvé víťazstvo pre Škantárovcov

Prvé víťazstvo pre Škantárovcov

Zlatí olympijskí medailisti z Ria de Janeiro vo vodnom slalome Ladislav a Peter Škantárovci sa dočkali 1. víťazstva v sezóne. V rámci 4. kola Svetového pohára v talianskej Ivrei nenašli v disciplíne C2 premožiteľa, pričom predviedli čistú jazdu.

Naši reprezentanti boli so svojím výkonom spokojní: „Konečne finále, ako malo byť, čo sa pocitov týka. Doteraz sme jazdili síce v pohode, ale možno až prílišnej, akosi sme sa nevedeli vyhecovať. Teraz tam bolo všetko – mierny tlak, motýliky v bruchu, adrenalín, radosť z pretekov.

V tréningoch sme poriadne makali, kopa ľudí sa nás pýtala, čo sa deje, že už nevyhrávame. Ale taký je šport, svetová špička je vyrovnaná, raz to kĺže nám, inokedy iným,“ povedal pre canoeslalom. sk Ladislav Škantár.

Pódium aj pre Slafkovského a Beňuša

Na stupne víťazov sa prebojovali ďalší dvaja slovenskí reprezentanti. V kategórii C1 Alexander Slafkovský skončil na druhom mieste a Matej Beňuš bol tretí.Víťazom sa stal Nemec Sideris Tasiadis, ktorý v bezchybnej jazde dosiahol výsledný čas 91,10 s.

„Už keď som vchádzal do dvanástej bránky, vedel som, že z toho môže byť „prúser“ a zachráni ma len zázračný záber. Stále som mal „tyčku“ pred očami, čiže som si bol istý, že som sa jej nedotkol.

Zároveň som však vedel, že som dal rozhodcom možnosť špekulovať. V cieli ma prekvapila strata, keďže som si bol istý, že dvojsekundový trest som si ustrážil.

Napokon mi aj rozhodcovia uznali čistý prejazd a hneď mám pekný deň. S blížiacimi sa majstrovstvami sveta mi forma nenápadne stúpa, čo ma veľmi teší,“ uviedol Alexander Slafkovský na webe canoeslalom.sk.

Pódiové umiestnenie potešilo aj Mateja Beňuša. „Pódiové umiestnenie je vždy super. Zo štyroch kôl Svetového pohára som bol prvý, druhý a teraz tretí.

Hoci mi to dnes nekĺzalo, ako zvykne, výsledok potešil. Aj vzhľadom na celkové poradie, Sideris síce potvrdil prvenstvo, ale ja som zasa odskočil tým, čo mi dýchali na chrbát.“

val, foto: SITA

Načítať viac podobných článkov
Načítať viac od autora Admin
Načítať viac v kategórii Vodné športy
Komentáre sú uzavreté

Pozri tiež

Beňuš v SP vo vodnom slalome najlepší zo Slovákov

Na záverečnom podujatí svetového pohára vo vodnom slalome v katalánskom La Seu d’Urg…