Domov BASKETBAL Prvý Federálny pohár získali basketbalistky Hradca Králové

Prvý Federálny pohár získali basketbalistky Hradca Králové

Víťazom historicky prvého Federálneho pohára sa stali basketbalistky Sokola Hradec Králové. Vo finále triumfovali nad Young Angels Košice 83:68. V súboji o tretie miesto si hostiteľky turnaja Piešťanské čajky poradili s aktuálnym lídrom najvyššej ženskej extraligy MBK Ružomberok 65:58.

Na turnaji o Federálny pohár v basketbale žien v Piešťanoch sa zúčastnili prvé štyri celky najvyššej slovenskej súťaže – MBK Ružomberok, Piešťanské Čajky, Young Angels Košice a BK ŠKP 08 Banská Bystrica, ktoré doplnili dva české tímy – Sokol Hradec Králové (3. tím najvyššej českej súťaže) a Slovanka MB (6.).

Zo štvrťfinálových duelov postúpili do semifinále Hradec Králové, po víťazstve 82:44 na Banskou Bystricou a Košice, po víťazstve nad Slovankou 88:71. Zdolané tímy si zahrali o 5.-6. miesto, v ktorom dominovali české hráčky 74:72 pp.

Víťazné tímy narazili v semifinále na dva najlepšie celky najvyššej slovenskej súťaže. V oboch prípadoch však favoriti zaostali. Ružomberok podľahol Košiciam 70:77 a domáce Piešťany Hradcu Králové vysoko 61:80. Bronz ukoristil napokon domáci celok.

Košiciam došli sily

Finále odštartovali výborne Košice, ktoré po troch minútach viedli 11:0 a po prvej štvrtine 20:13. V druhej časti sa hral ofenzívnejší basketbal, mierne navrch mal slovenský zástupca.

Piatimi bodmi v závere si vypracoval polčasové vedenie 41:38. Do druhého polčasu famózne odštartoval Hradec Králové, úsekom 14:2 obrátil vývoj stretnutia na svoju stranu a bezpečne si postrážil tretie víťazstvo v priebehu troch dní a mohol sa radovať zo zisku trofeje pre víťaza.

„Chcel by som babám a celému kolektívu poďakovať za to, čo sme tu predviedli. Od prvého zápasu sme do toho dali neskutočnú energiu a srdiečko. Vo finále sme dokázali s Hradcom Králové hrať vyrovnaný zápas, ale došli nám sily.

Nič nemení na tom, že sme išli nad plán a vyjadrujem veľkú spokojnosť s tým, ako sme sa tu prezentovali,“ vyjadril spokojnosť tréner Sokol Hradec Králové, Young Angels Košice, Košíc Radko Dvorščák.

ano, TASR, foto: facebook