Domov FUTBAL Pýtal si od Haalanda podpis, suspendovali ho

Pýtal si od Haalanda podpis, suspendovali ho

Viac ako samotné výsledky prvých zápasov štvrťfinále Ligy majstrov zaujal rumunský rozhodca Octavian Sovre. Ten si po dueli Manchester City – Borussia Dortmund (2:1) vypýtal podpis od nórskeho kanoniera v službách nemeckého tímu Erlinga Haalanda. To sa nestretlo s pochopením šéfrozhodcu UEFA.

Po skončení duelu Manchester City – Borussia Dortmund zachytili kamery, ako si rumunský futbalový rozhodca Octavian Sovre v hráčskom tuneli vypýtal podpis hráča hostí Erlinga Haalanda.

Šéf rozhodcov UEFA Roberto Rosetti zareagoval listom, ktorý bol adresovaný rozhodcovským tímom riadiaceho orgánu. V ňom označil správanie Sovreho za neakceptovateľné a nedôstojné.

„Ak chcete byť rešpektovaní rovnako ako hráči, prečo si od nich pýtate podpisy či dresy? Robia tak aj oni? Je to neakceptovateľné, nedôstojné a nezabúdajte na množstvo TV kamier na zápasoch UEFA, tie snímajú všetko,“ píše sa v korešpondencii.

Tvrdší trest dostal rozhodca od svojej domácej komisie. Prezident rumunskej komisie rozhodcov Kyros Vassaras Sovreho dočasne suspendoval.

Pre dobrú vec

Sovre neskôr pre rumunské médiá objasnil, že tento zvyk má už dlhšie a peniaze získané za podpisy futbalových hviezd vždy putujú na charitu pre organizáciu podporujúcu autizmus. Sovre pre portál playsport.ro uviedol, že futbalisti sa mu na požiadanie po zápasoch podpisujú na žltú aj červenú kartu.

Rumunská organizácia SOS Autism sa rozhodcovi verejne poďakovala a jej prezidentka Simona Zlibutová pre tamojšie médiá vysvetlila, že takto získané peniaze pomôžu charite prežiť. Sovre už takto napríklad získal aj podpis Lionela Messiho z FC Barcelona, hoci uznal, že si ho vypýtal diskrétnejšie bez asistencií televíznych kamier.

sam, TASR, foto: printscreenNačítať viac podobných článkov
Načítať viac od autora SZ
  • City obhájilo titul, malo však na mále

    Futbalisti Manchestru City obhájili titul v najvyššej anglickej súťaži. V nedeľnom závereč…
  • Mbappe ostáva v Paríži

    Francúzsky futbalový reprezentant Kylian Mbappe predĺžil kontrakt s Parížom St. Germain až…
  • Škrtel ukončil kariéru

    Záverečný zápas fortunaligovej sezóny bol vo futbalovej Trnave mimoriadne emotívny. V dobr…
Načítať viac v kategórii FUTBAL
Komentáre sú uzavreté

Pozri tiež

City obhájilo titul, malo však na mále

Futbalisti Manchestru City obhájili titul v najvyššej anglickej súťaži. V nedeľnom závereč…