Domov INÉ Rehák Štefečeková triumfovala v trape v Naí Dillí

Rehák Štefečeková triumfovala v trape v Naí Dillí

Slovenská reprezentantka v športovej streľbe Zuzana Rehák Štefečeková zvíťazila v trape na podujatí Svetového pohára v indickom Naí Dillí. Triumf si zaistila až v rozstrele s Poľkou Sandrou Bernalovou, ktorú zdolala 5:4.

Rehák Štefečeková sa prebojovala do finále ako víťazka kvalifikácie. V nej viedla už po prvom dni s nástrelom 71 bodov, v piatok si pozíciu na čele udržala, keď vyhrala so skóre 117 bodov. Druhá skončila Cristina Beltranová zo Španielska (115).

Slovenská reprezentantka sa držala na čele aj v šesťčlennom finále. Z úvodných 25 terčov minula len jeden, potom však prišli ďalšie zaváhania. Bernalová si mohla v dramatickom závere finále zaistiť triumf, no minula posledný terč a tak obe súperky skončili so skóre 42 b. Rozhodnúť tak musel až rozstrel, v ktorom bola úspešnejšia Rehák Štefečeková.

„Po prvom SP v Egypte som sa cítila hrozne a som rada, že tento pocit odišiel. Tu sa mi strieľalo veľmi dobre. Jednak ma veľmi teší výsledok, druhá vec ma teší tá prvá finálová položka, tých 24 z 25. A takisto ma teší, že som dokázala ustáť psychický tlak v rozstrele. Je to vzpruha a motivácia pokračovať a zbierať ďalšie body,“ povedala pre RTVS Rehák Štefečeková.

Spoločne s Adriánom Drobným si neskôr vybojovala aj striebro v mix trape. V sobotnom finále ich o tri body zdolali Taliani Alessia Iezziová a Valerio Grazini. Na treťom mieste skončili Safiye Saritürková a Yavuz Ilnam z Turecka.

V kvalifikácii obsadil piatu priečku ďalší slovenský miešaný tím Jana Špotáková, Michal Slamka a tesne nepostúpil do bojov o medaily.

Ostatní reprezentanti v SP

Druhá slovenská reprezentantka Jana Špotáková obsadila v kvalifikácii trapu nepostupové ôsme miesto (108 b), od finále ju delili dva terče. Vo finále trapu mužov sa predstavil Michal Slamka, ktorý postúpil z druhého miesta kvalifikácie.

V nej mal skóre 122 b, rovnako ako prvý Antonio Bailon zo Španielska. V rozstrele o prvé miesto s ním prehral 2:3. V boji o medaily sa mu už tak nedarilo a obsadil posledné 6. miesto, keď z 25 terčov zostrelil 16. Z triumfu sa tešil Talian Daniele Resca, keď jeho súper Alberto Fernandez zo Španielska minul posledný terč.

sam, TASR, foto: TASR/Michal SvítokNačítať viac podobných článkov
Načítať viac od autora SZ
Načítať viac v kategórii INÉ
Komentáre sú uzavreté

Pozri tiež

Slovenskí bejzbalisti sa pri premiére na ME víťazstva nedočkali

Slovenskí bejzbalisti sa minulý týždeň vôbec po prvýkrát predstavili na vrcholnom medzinár…