Domov HOKEJ Réwayov návrat po šestnástich mesiacoch

Réwayov návrat po šestnástich mesiacoch

Martin Réway má za sebou prvý zápas po dlhých šestnástich mesiacoch, ktorý okorenil návrat na ľad jednou asistenciou. Dvadsaťdvaročný slovenský talent odohral vo farbách Montrealu Canadiens turnaj nováčikov v Toronte. Martin Réway viac ako rok absentoval na súťažnom ľade pre problémy so srdcovým svalom a imunitným systémom.

„Moje nohy sú poriadne unavené, ale to som očakával. Nehral som viac ako rok, no som presvedčený, že každým dňom sa to teraz bude zlepšovať,“ povedal slovenský hokejista podľa denníka Montreal Gazzette.

Návrat k hokeju bol pre Réwaya víťazný, jeho tím zdolal domáce Toronto 5:2. „Niekoľkokrát prišiel na striedačku poriadne unavený, no bolo na ňom vidieť, že hokejové schopnosti a vízie má.

Sú to veci, ktoré sa nemožno naučiť,“ prezradil na adresu slovenského mladíka Martin Lapointe, šéf hráčskeho úseku v Montreale Canadiens. V roku 2013 bol Réway draftovou voľbou Montrealu vo štvrtom kole, celkovo 116. vybraným hokejistom.

Od ukončenia pôsobenia v tíme Gatineau Olympiques v rámci kanadskej juniorskej ligy QMJHL strávil dve sezóny v Európe. Pôspbil v drese pražskej Sparty a okúsil aj švajčiarsku najvyššiu súťaž (HC Fribourg‑Gottéron).

Jur, foto: SITA

Načítať viac podobných článkov
Načítať viac od autora Admin
Načítať viac v kategórii HOKEJ
Komentáre sú uzavreté

Pozri tiež

Slovenskí hokejisti vydolovali z prvých zápasov len tri body

Slovensko malo po prvých štyroch dueloch na hokejových majstrovstvách sveta v Helsinkách v…