Domov FUTBAL Róbert Vittek: Takto sa ukážkovo bojuje za Slovan

Róbert Vittek: Takto sa ukážkovo bojuje za Slovan

Róbert Vittek
Šláger 21. kola Fortuna ligy medzi ŠK Slovan Bratislava a AS Trenčín priniesol výborný futbal, sedem gólov, premiérový hetrik domáceho Tamása Priskina v belasom drese a návrat historicky najlepšieho strelca slovenskej reprezentácie Róberta Vitteka na ligovú scénu. Po nádhernom futbalovom večere sme sa porozprávali s Róbertom Vittekom, ktorý prišiel na ihrisko v závere stretnutia.

Nielen Liga majstrov, ale sem ‑tam aj v slovenskej lige sa vyskytnú zápasy, ktoré svojou dramatickosťou a kvalitou sa priblížia najprestížnejšej európskej pohárovej súťaži…

Bol to výborný zápas a tiež dobrá reklama pre slovenský futbal nielen priamo na štadióne, ale aj pri televíznych obrazovkách. K nadpriemernej úrovni prispel aj Trenčín, za našich hráčov môžem povedať iba to, že takto sa ukážkovo bojuje za Slovan. Pokiaľ budeme v tomto trende pokračovať, čaká nás svetlá budúcnosť.

Čo vás bude stáť tretí návrat do ŠK Slovan Bratislava?

Nebude to lacný špás, ale koľko to bude, to vám neviem povedať.

V súťažnom zápase ste nastúpili po dlhšom čase, na akú minutáž sa v súčasnosti cítite?

To je veľmi ťažko povedať. Určite by som zvládol viac, ako tých niekoľko záverečných minút. Počas zimnej prestávky som sa udržiaval, trénoval som individuálne aj dvakrát denne. Teraz som však znova v kolektíve a to je oveľa lepšie.

Vo vašej bohatej kariére vás viedli viacerí uznávaní tréneri, aký dojem na vás urobil srbský tréner Ivan Vukomanovič?

Je to stále mladý tréner, medzi nami je malý vekový rozdiel. Páčia sa mi jeho moderné tréningové metódy, verím, že po jeho vedením sa Slovan znova vráti na výslnie slovenského futbalu a konečne sa viac presadí aj v pohárovej Európe.

Vráťme sa ešte k vášmu poslednému pôsobeniu v DVSC Debrecín, kde ste boli iba tri mesiace…

V ôsmich zápasoch som strelil dva góly, myslím si, že sa mi celkom darilo. Pravda, problém bol v tom, že po nevydarenej jesennej časti prezident klubu nevidel šancu dostať sa do európskych pohárov a rozhodol sa káder okresať. Tréner i generálny manažér chceli, aby som ostal. Prezident však bol proti.

Aké sú podľa vás najväčšie rozdiely medzi slovenským a maďarským futbalom?

Milan Valko, foto: SITA

Načítať viac podobných článkov
Načítať viac od autora SZ
Načítať viac v kategórii FUTBAL
Komentáre sú uzavreté

Pozri tiež

Prvé El Clásico v sezóne ovládol Real

Futbalisti Realu Madrid zvíťazili v šlágri 9. kola španielskej La Ligy nad FC Barcelona 3:…