Domov FUTBAL Ronaldo dal 750. gól kariéry, no ešte nekončí!

Ronaldo dal 750. gól kariéry, no ešte nekončí!

Portugalský kanonier talianskeho Juventusu Turín v 57. minúte zápasu Ligy majstrov proti Dynamu Kyjev dokopol loptu do prázdnej bránky, ktorá sa k nemu odrazila po súboji Moratu s brankárom hostí Buščanom. Pre Cristiana Ronalda to bol jubilejný 750. gól kariéry.

Ronaldo 750. gólom vo svojej kariére dopomohol svojmu tímu, ktorý už má istotu postupu do vyraďovacej fázy Ligy majstrov, k hladkému víťazstvu 3:0.

Sedemstopäťdesiaty gól v kariére Cristiana Ronalda vôbec nebol výnimočný a navyše musel byť overený systémom VAR. Chvíľu trvalo, kým ho hlavná rozhodkyňa Stéphanie Frappartová, vôbec prvá žena, ktorá viedla zápas mužskej Ligy majstrov, uznala.

Aj tak si tento zásah zaslúži náležitú pozornosť. Sedemstopäťdesiatka je horibilné číslo, ktoré sa dá rozložiť do piatich zastávok jeho futbalovej kariéry – štyri klubové a najcennejšia – reprezentačná. Najviac gólov nastrieľal v drese Realu Madrid (450), kde zažil aj najviac slávnych okamihov s trofejami nad hlavou.

Nasleduje Manchester United (118), národný tím Portugalska (102), stále aktuálny Juventus Turín (75) a napokon materský Sporting Lisabon (5), kde sa odrazil do veľkého futbalu. Na doplnenie: v Lige majstrov strelil 132 gólov v 173 zápasoch, z toho 71-krát rozvlnil sieť v zápasoch v domácom prostredí. Obe tieto čísla sú historické rekordy.

Poďme na 800!

Tridsaťpäťročný Portugalčan je gólový predátor. Strieľať góly je jeho pasia a zo všetkého najradšej prekonáva rekordy. Po svojom 750. zásahu sa na svojom instagramovom konte nezabudol poďakovať všetkým, ktorí mu pomáhajú v naháňačke za velikánmi futbalovej histórie:

„750 gólov, 750 šťastných chvíľ a 750  úsmevov na tvárach našich fanúšikov. Chcem sa poďakovať všetkým hráčom aj trénerom, ktorí mi pomohli dosiahnuť toto úžasné číslo. Vďaka patrí aj všetkým čestným súperom, ktorí mi to zo dňa na deň ešte viac sťažujú.

Nadovšetko však ďakujem svojej nádhernej rodine, ktorá bola vždy pri mne v najlepších, ale aj najhorších chvíľach. Ďalšia zastávka 800 gólov. Poďme teda na to!“

sam, SITA, foto: SITANačítať viac podobných článkov
Načítať viac od autora SZ
Načítať viac v kategórii FUTBAL
Komentáre sú uzavreté

Pozri tiež

Prvé El Clásico v sezóne ovládol Real

Futbalisti Realu Madrid zvíťazili v šlágri 9. kola španielskej La Ligy nad FC Barcelona 3:…