Domov FUTBAL Ronaldovu odhodenú kapitánsku pásku vydražili za 64 000 €

Ronaldovu odhodenú kapitánsku pásku vydražili za 64 000 €

Pásku kapitána portugalskej futbalovej reprezentácie Cristiana Ronalda, ktorá po remízovom kvalifikačnom zápase skončila na trávniku, vydražili v Srbsku za 64 000 €. Peniaze poputujú na pomoc šesťmesačnému chlapcovi, ktorý trpí spinálnou svalovou atrofiou.

Ronaldo po minulotýždňovom stretnutí kvalifikácie MS 2022 na pôde Srbska (2:2) zahodil modrú pásku s kapitánskym Céčkom po tom, ako mu rozhodcovia v nadstavenom čase neuznali regulárny víťazný gól.

„Byť kapitán reprezentácie je pre mňa česť a jedna z vecí, na ktorú som najviac hrdý. Vždy budem bojovať za Portugalsko, to sa nikdy nezmení. Niekedy je však naozaj ťažké sa s niektorými vecami vyrovnať. Najmä, ak máte pocit, že ublížili celému národu,“ napísal portugalský kapitán po zápase na sociálnych sieťach.

Za protesty si ešte na trávniku vykoledoval žltú kartu a podľa niektorých názorov by mala jeho správanie potrestať aj Medzinárodná futbalová federácia (FIFA).

Poslúži dobrej veci

Jeho odhodená kapitánska páska však napokon poslúži omnoho lepšie ako keby si ju odniesol do šatne. Z plochy belehradského Štadióna Rajka Mitiča ju po zápase zodvihol hasič a dal ju charitatívnej organizácii, ktorá sa ju rozhodla vydražiť a výťažok z dražby použiť na dobrý účel.

Trojdňová dobročinná aukcia sa však nezaobišla bez problémov, neznámi páchatelia ju narušili falošnými vysoko nadhodnotenými ponukami. Vyvolalo to búrku nevôle vo verejnosti a úrady sa zaviazali vypátrať a potrestať hriešnikov. V každom prípade, Ronaldova páska sa vydražila za úctyhodných 64 tisíc eur a malému chlapcovi pomôže v boji s jeho osudom.

ano, TASR, foto: printscreen, video: youtubeNačítať viac podobných článkov
Načítať viac od autora SZ
Načítať viac v kategórii FUTBAL
Komentáre sú uzavreté

Pozri tiež

Ovečkin to vie aj v kopačkách, skóroval za Dinamo

Ruský hokejový kanonier Alexander Ovečkin ukázal, že góly vie strieľať aj na futbalových t…