Domov FUTBAL Ružomberok potrápil Everton aj v odvete

Ružomberok potrápil Everton aj v odvete

Futbalisti Ružomberka vypadli v 3. predkole Európskej ligy s anglickým FC Everton. Oba zápasy prehrali 0:1. S veľkým favoritom dokázali v oboch stretnutiach odohrať vyrovnané zápasy. Určite sa čakali jednoznačné víťazstvá Evertonu. Ružomberok to dotiahol zo slovenských tímov najďalej.

„V prvom rade gratulujem súperovi k postupu a prajem im, aby sa im darilo aj ďalej. Som rád, že slová o tom, že sa chceme reálne pobiť o postup neboli iba frázami, ale naozaj to bola zápasová realita.

Obidva zápasy sme spravili zaujímavými. Malo to naozaj náboj, dovolím si tvrdiť, malo to aj kvalitu.

Vo veľkej časti dvojzápasu sme boli rovnocenným partnerom Evertonu,“ povedal pre klubový web tréner Norbert Hrnčár a dodal: „Everton bol absolútny superfavorit dvojzápasu.

Hráčom som po zápase poďakoval za celé účinkovanie v Európskej lige. Je to vynikajúca prezentácia klubu, zaslúžia si absolutórium.

Tréner Evertonu Ronald Koeman mi po dueli povedal, že sme boli ťažký protivník.“

Jediná chyba rozhodla

Kormidelník Hrnčár po súboji priblížil pre agentúru SITA niektoré z taktických zámerov. „Súpera sme nepustili do šancí, to bolo dôležité.

Plánom bolo dlho držať nulu, nedostať gól. To bolo základom toho, aby sme mohli bojovať o postup, dlho sa nám to darilo.

Verili sme, že v druhom polčase to ešte vystupňujeme, nejaká šanca sa naskytne a dostaneme zápas minimálne do predĺženia.

Škoda nedotiahnutých vecí okolo šestnástky, chýbalo nám viac pokoja aj kvality. Pri góle sme spravili chybu, opustili sme priestor.

Bola to asi jediná chyba počas zápasu a oni ju využili. Hráči súpera majú obrovskú kvalitu, pravidelne hrávajú Premier League a majú ambíciu dostať sa do elitnej štvorky.

Myslím si, že z hľadiska histórie ružomberského klubu to boli najvýznamnejšie konfrontácie. Hrať proti mužstvu takej kvality a takej úrovne, bol to sviatok.

Naše mužstvo je pracovité a vývojaschopné. Hráči, ktorí prišli, výborne zapadli,“ skonštatoval Hrnčár.

Prevláda pozitívne hodnotenie

Už v júli sa s európskymi pohármi rozlúčili MŠK Žilina, ŠK Slovan Bratislava a aj AS Trenčín. „Ak by sa niekto pred začiatkom európskych súťaží opýtal, ktoré slovenské mužstvo v nich vydrží najdlhšie, my by sme asi v odhadoch boli na poslednom mieste.

Prešli sme cez dvoch nasadených súperov – Vojvodinu Nový Sad a Brann Bergen – a hrali sme vyrovnanú partiu s Evertonom.

Myslím si, že je dôvod na pozitívne hodnotenie. Európska liga bola úžasná. Verím, že spravíme všetko pre to, aby sme si to o rok zopakovali.

Mali sme trikrát vypredaný štadión – to svedčí o mnohom,“ uzavrel Norbert Hrnčár.

jur, SITA, foto, SITA

Tento článok je súčasťou týždenníka ŠPORT žurnál č. 29, v ktorom nájdete aj veľa ďalších zaujímavých informácií. 

Chcete viac? Predplaťte si ŠPORT žurnál Predplatné ŠPORT žurnál

Načítať viac podobných článkov
Načítať viac od autora Admin
Načítať viac v kategórii FUTBAL
Komentáre sú uzavreté

Pozri tiež

FIFA chce MS každé 2 roky, UEFA hrozí bojkotom

Prezident Medzinárodnej futbalovej federácie (FIFA) Gianni Infantino sľúbil, že FIFA vydá …