Domov CYKLISTIKA Sagan: Nepatrím do starého železa

Sagan: Nepatrím do starého železa

V posledných mesiacoch sa stále viac hovorí o tom, že o služby slovenského cyklistu Petra Sagana už v Bore­-Hansgrohe nie je záujem. Podľa jeho vlastných slov ešte nepatrí do starého železa a ak s ním Bora nepredĺži zmluvu, v kariére bude pokračovať inde.

Tridsaťjedenročný slovenský reprezentant to povedal v rozhovore pre portál cyclingnews.com pred nedeľňajšími pretekmi Okolo Flámska. Reagoval tak na slová manažéra tímu Ralpha Denka.

Ten uviedol, že Bora vďačí Saganovi za veľa, no trojnásobný majster sveta podľa neho už vstúpil do „jesene“ svojej kariéry a pre nemeckú stajňu by možno bolo lepšie investovať peniaze do mladších jazdcov.

„Neviem, či Ralph povedal presne to, čo sa píše v médiách. Nečítal som to a občas je fráza v rozhovore vytrhnutá z kontextu. No necítim sa byť starý. Mám 31 rokov, nemyslím si, že prišla jeseň mojej kariéry a myslím si, že som ukázal, že dokážem vyhrať preteky i keď mi túto jar pokazil koronavírus,“ uviedol Sagan.

O Saganovej budúcnosti v Bore sa špekuluje už dlhšie. Slovenský pretekár prišiel do tímu v roku 2017 a aktuálny kontrakt mu vyprší po prebiehajúcej sezóne:

„Som zaneprázdnený pretekmi, takže som sa ešte nerozprával s Ralphom a o mojej budúcnosti sa ešte nerozhodlo. V Bore som prežil niekoľko skvelých rokov, no ak si Ralph myslí, že najlepšie mám už za sebou, je to jeho názor. Ak si myslí, že ma už nepotrebuje na to, aby som vyhrával preteky pre tím, budem prvý, kto sa pokúsi nájsť tím, ktorý ma chce,“ uviedol trojnásobný majster sveta.

red, TASR, foto: BORA Načítať viac podobných článkov
Načítať viac od autora SZ
Načítať viac v kategórii CYKLISTIKA
Komentáre sú uzavreté

Pozri tiež

Valverde a Nibali sa lúčili s kariérou

Slovinský cyklista Tadej Pogačar (UAE­‑Team Emirates) obhájil vlaňajší triumf na záverečno…