Domov CYKLISTIKA Sagan odštartoval sezónu na Tirreno – Adriatico

Sagan odštartoval sezónu na Tirreno – Adriatico

Slovenský cyklista Peter Sagan odštartoval minulú stredu sezónu na etapových pretekoch Tirreno – Adriatico. Trojnásobný majster sveta sa predstavil na podujatí po peripetiách s ochorením Covid-19, ktoré ho pripravilo o úvodné belgické klasiky i Strade Bianche.

Tridsaťjedenročný pretekár tímu Bora­-Hansgrohe mal pozitívny test na koronavírus začiatkom februára počas sústredenia na Kanárskych ostrovoch spolu s bratom Jurajom a ďalším Slovákom v drese Bora­-Hansgrohe Erikom Baškom. Po dlhej karanténe sa presunul do Monaka, kde znovu začal s prípravami na štart sezóny.

Po prekonaní ochorenia sa podľa vlastných slov cítil dobre, no pred návratom do plnohodnotného tréningu musel absolvovať ešte niekoľko testov. Vzhľadom na okolnosti bol Sagan opatrný ohľadom svojich šancí na 56. ročníku „pretekov dvoch morí“.

„Počas karantény som stratil dôležité dni a potom som nemohol absolvovať kvalitný tréning. Neabsolvoval som ani vysokohorskú prípravu. Takže neviem, v akej forme budem. No som šťastný, že môžem opäť pretekať a chcem si tieto prvé súťažné dni užiť,“ hovoril ešte pred svojím prvým tohtosezónnym štartom Sagan.

Forma zatiaľ chýba

Na pretekoch od Tyrrhenského mora k Jadranu štartoval Peter Sagan naposledy v roku 2019 a jeho najlepšie umiestnenie bolo v 3. etape, keď finišoval v hromadnom špurte za domácim Eliom Vivianim. Posledné víťazstvo dosiahol na podujatí v roku 2017, celkovo ich má na konte sedem.

Hneď v prvej etape tohtoročnej edície sa mohol slovenský rýchlik pokúsiť bojovať o vavrín, avšak do záverečného šprintu sa nedostal a napokon skončil 11-ty. V ďalších etapách sa Sagan nedostal do prvej stovky, keď postupne skončil na 133., 137., 132. a 125. mieste.

V šiestej etape si brúsil zuby na pódium, avšak šesťčlenný únik, v ktorom Slovák chýbal, hlavný balík nemal záujem dobehnúť. Bolo z toho 14. miesto. V záverečnej časovke skončil 108. a celkovo obsadil 130. miesto.

sam, TASR, foto: FB/BORA