Domov CYKLISTIKA Saganovci a Baška majú koronu

Saganovci a Baška majú koronu

Slovenskí cyklisti Peter a Juraj Saganovci aj ich tímový kolega z Bory­‑hansgrohe Erik Baška majú koronavírus. Odhalil to test, ktorý podstúpili 29. januára pred odletom z tréningového kempu na Kanárskych ostrovoch. Všetci traja sú v izolácii a cítia sa dobre.

Slovenské trio sa pripravovalo na novú sezónu na ostrove Gran Canaria. Pred odletom domov podstúpili PCR testy, ktoré miestne laboratórium vyhodnotilo ako pozitívne. Peter Sagan o tom informoval na svojom facebooku:

„Žiaľ, nedopadlo to tak, ako sme dúfali a všetci traja sme pozitívni. Cítime sa dobre, ale museli sme zostať v karanténe, kde budeme tak dlho, ako bude treba. Dúfame však, že ďalší test už bude negatívny.

Ďakujeme nášmu manažérovi Ralphovi Denkovi a tímovým lekárom za podporu. Hoci sme tisíce kilometrov ďaleko, cítime sa akoby sme boli so zvyškom tímu. Veríme, že čoskoro budeme môcť pokračovať v normálnom tréningu.“

Ako uviedol Denk načasovanie nie je ideálne. „Peter bol, a stále je, extrémne motivovaný a aj preto bol v príprave už dosť ďaleko. Teraz je však najdôležitejšie, aby boli všetci traja v poriadku, bez vážnejších symptómov.

Naši lekári sú s nimi v blízkom kontakte, aby dostali najlepšiu možnú starostlivosť,“ povedal manažér tímu a doplnil, že momentálne je ťažké odhadnúť, ako to zmení naplánovaný začiatok sezóny.

 red, TASR, foto: FB  Načítať viac podobných článkov
Načítať viac od autora SZ
Načítať viac v kategórii CYKLISTIKA
Komentáre sú uzavreté

Pozri tiež

Tour de France ovládol Vingegaard

Dánsky cyklista Jonas Vingegaard z tímu Jumbo­‑Visma sa premiérovo v kariére stal víťazom …