Domov CYKLISTIKA Saganovci budú opäť jazdiť spolu

Saganovci budú opäť jazdiť spolu

Slovenský cyklista Juraj Sagan bude v nasledujúcej sezóne opäť jazdiť po boku svojho staršieho brata. Spoločne s Petrom bude pôsobiť vo francúzskom tíme Total­Energies.

Zatiaľ, čo profesionálna budúcnosť nášho najlepšieho cyklistu sa vyriešila už dávnejšie, starší z bratskej dvojice až do minulého týždňa nevedel, kde bude v nasledujúcej sezóne pôsobiť.

Obaja súrodenci mali do konca tejto sezóny zmluvu s nemeckým tímom Bora­‑Hansgrohe. Po tom, čo tím nepredĺžil zmluvu s Petrom, skončili v Bore aj ostatní jeho slovenskí kolegovia.

Peter sa na novom kontrakte s Francúzmi dohodol už dávnejšie a podľa pôvodných informácií mal do TotalEnergies prestúpiť sám. Denník Šport však minulý týždeń informoval, že bratia Saganovci budú opäť jazdiť spolu.

Do nového tímu totiž s Petrom putuje aj Juraj. „Zmluvu podpísal napokon po dlhých rokovaniach na sezónu 2022,“ uviedol denník Šport o novom kontrakte Juraja Sagana.

Tridsaťdvaročný Juraj Sagan je štvornásobný majster Slovenska v pretekoch jednotlivcov. Predtým pôsobil spolu s Petrom Saganom aj v profitímoch Liquigas/Cannondale a Tinkoff Saxo. Do Bory prestúpili v roku 2017.

Medzičasom je už aj jasné, kedy budeme môcť vidieť Petra Sagana v novom drese. Premiéru v tíme TotalEnergies si odkrúti na pretekoch Vuelta a San Juan v Argentíne.

Etapové podujatie sa uskutoční od 30. januára do 6. februára. Bude to tretia účasť Sagana na argentínskych pretekoch, na ktorých štartoval aj v rokoch 2019 a 2020. Pri oboch účastiach sa umiestnil zhodne päťkrát v najlepšej desiatke etáp, pričom dvakrát bol druhý.

red, TASR, foto: FB Načítať viac podobných článkov
Načítať viac od autora SZ
Načítať viac v kategórii CYKLISTIKA
Komentáre sú uzavreté

Pozri tiež

Peter Sagan ôsmykrát majstrom Slovenska

Peter Sagan získal v nedeľu svoj ôsmy titul majstra Slovenska v cestnej cyklistike. Na 197…