Domov HOKEJ Salo ide na dva mesiace do väzenia

Salo ide na dva mesiace do väzenia

Bývalého hokejového brankára Tommyho Sala minulý týždeň odsúdili na dva mesiace väzenia. Uznali ho totiž vinným zo šoférovania pod vplyvom alkoholu. Nafúkal po tom, čo mal nehodu na švédskej diaľnici.

Podľa správ švédskych médií namerali 49-ročnému Salovi za volantom 0,3 promile alkoholu v krvi, čo je viac ako 15-násobok zákonného limitu vo Švédsku. Salo údajne narazil do zvodidiel na diaľnici neďaleko mesta Köping.

Polícia ho následne našla spať v aute napriek tomu, že za ním bola veľká zápcha a vodiči za ním neustále trúbili. Švédske súdy sa s bývalým reprezentantom nemaznali a poslali ho na dva mesiace do väzenia. Právnici Sala uviedli, že trest považujú za príliš vysoký a majú v úmysle odvolať sa.

Salo bol oporou Švédska na ZOH 1994 v nórskom Lillehammeri. Vo víťaznom finále proti Kanade získali švédski hokejisti prvé zlaté olympijské medaily vo svojej histórii. V roku 2002 sa Salo dopustil osudnej chyby vo štvrťfinálovom zápase olympijského turnaja v Salt Lake City proti Bielorusku.

Ľahký puk obrancu Vladimíra Kopata spoza modrej čiary pustil nečakane za svoj chrbát a Švédi z turnaja prekvapujúco vypadli. Okrem olympijského šampióna sa hrdí aj titulom majstra sveta z roku 1998.

red, TASR, foto: internet Načítať viac podobných článkov
Načítať viac od autora SZ
Načítať viac v kategórii HOKEJ
Komentáre sú uzavreté

Pozri tiež

Ovečkin to vie aj v kopačkách, skóroval za Dinamo

Ruský hokejový kanonier Alexander Ovečkin ukázal, že góly vie strieľať aj na futbalových t…